Výkonné herní počítače stojí stejně jako nové auto

Herní průmysl každoročně roste a hráčská scéna není pozadu. Miliony lidí po celém světě touží zahrát si nejnovější hry v co nejlepším podáním. Jsou ochotni utratit statisíce korun za výkonné počítačové sestavy. Ty stojí kolikrát více, jak ojeté auto a častokrát se vyrovnají i novému vozu.

Nabídka zařízení je pestrá

Běžný počítač nebo notebook je možné pořídit si za méně jak deset tisíc korun. Výkon těchto zařízení není oslnivý, ale na běžné úkony je plně dostačující.

V pohodlí domova si přehrajete videa, hudbu nebo probrouzdáte internet, ale na nic jiného, než na lehkou kancelářskou práci nejsou určeny. Pokud si chcete zahrát hry, musíte investovat do zařízení, které jsou tomu určeny. Jejich cena však začíná mnohem výše.

Ceny za herní sestavy startují na částce 40 tisíc korun. Natrefíte i na levnější kousky, které mají však omezení. Například nejsou schopny zobrazit hru v plném rozlišení.

Maximální výkon za vysokou cenu

Výkonné herní počítače jsou vybaveny osmijádrovými procesory a mají pořádnou dávku operační paměti, které se vyšplhá až na 64 GB. Průměrně je to však pouhých 4 GB paměti. Sestavy určené pro hry mají i speciální rychlý SSD disk.

Pro herní PC je důležitá grafická karta, která nesmí výkonem zaostávat. Ty nejlepší na trhu mají cenovku kolem 20 000 tisíc korun.

Výkonné stolní sestavy mají i zdatnou konkurenci mezi notebooky, které nabízí také skvělý výkon. Nejsou však určeny na každodenní přenášení, ale s nejnovějšími hrami si hravě poradí.

Co si můžete pořídit za dvě stě tisíc

Za cenu nového auta, kde se cenovka pohybuje kolem 270 000 Kč si můžete pořídit to nejlepší na trhu. Acer Predator 21 X se zakřivenou obrazovkou nabízí procesor Intel Core i7, dvě grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080 v režimu SLI. Pro takto výkonné zařízení je zapotřebí i pořádné chlazení a tak notebook disponuje čtyřmi aktivními ventilátory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *