Výpočetní technika a její uplatnění ve školském systému

Ještě před několika lety to byl hlavně kus papíru a tužka, která byla potřeba při výuce hlavně na středních, nebo vysokých školách. Poslední roky ale ukazují, že se vše výrazně mění. Jsou to především notebooky a tablety, které začínají klasiku jasně vytlačovat. Ostatně vliv na to má i odevzdávání řady prací v elektronické podobě. A to jak práce seminární, tak třeba bakalářské, nebo rigorózní práce. Ty ale ne vždy musíte zpracovávat sami, jelikož je za vás vypracují odborníci, díky čemuž máte jistotou, že budou správně jak po formální, tak i praktické stránce. I zde hraje roli výpočetní technika, jelikož dané materiály vám budou zaslány online a na vás už je jediné, a to jejich vytištění.

Desítky prezentačních systémů

Stejně tak je pryč i doba, kdy byly hlavním technickým vybavením ve většině učeben hlavně projektory. Ty samozřejmě měly své plusy, ale stejně tak i své mínusy. Dnes to je ale interaktivní tabule, která může posloužit na zobrazení Vaší práce, ale stejně tak může být přirozenou součástí výuky každého pedagoga. A protože v ní současné školství vidí budoucnost, nesetkáváme se s ní jenom na školách, ale můžeme ji vidět třeba i v mateřských školkách. A jaké jsou klíčové výhody této možnosti?

  • Kvalitní, často keramické materiál
  • Možnost psaní fixaci
  • Ovládání prstem
  • Ovládání perem
  • Matné a lesklé provedení

Stále větší úspory

Vývoj výpočetní techniky nejenom v našem školství vede také k tomu, že se stále více setkáváme s velmi úspornými produkty. Ty, které nejenom rámci školních povinností využijeme my sami, jsou určitě tiskárny, které náklady za každou vytištěnou stránku tlačí níže a níže. Vliv na to ale má i cena tonerů. Můžeme sice vsadit na ty originální, přímo od výrobce, ale stejně tak máme k dispozici třeba kompatibilní tonery Xerox. A v čem jsou unikátní? Nabídnou stejnou kvalitu, stejné parametry, ale výrazně nižší cenu. A proč? Jelikož nejsou opatřeny logem výrobce a my tak nepřeplácíme za značku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *