Xiaomy představilo svůj kovový notebook. Ceny startují na 20 tisících

Společnost Xiaomy se rozhodla potěšit své zákazníky a začala prodávat nový notebook, který se chlubí kovovým šasi. Novinka se jménem Mi Notebook Air disponuje zajímavými parametry a skvělou počáteční cenou, která startuje na 20 000 Kč.

Co novinka nabízí

Kovový notebook Mi je k dispozici ve dvou různých konfiguracích. Základní verze s menší obrazovkou vyjde zhruba na 20 tisíc korun. Druhá verze, která je výkonnější a větší stojí kolem 28 000 Kč. Obě novinky mají konkurovat oblíbeným jablečným produktům MacBook Air od společnosti Apple. U konkurence ceny startují až nad hranicí 30 000 Kč, ale výkonnostně se téměř neliší.

Menší provedení Mi Notebook Air se můžete těšit na 12,5 palcový displej s rozlišením Full HD (1920×1080 obrazových bodů). V těle se nachází procesor Intel Core M3 a integrovaná grafická karta. Notebook je osazen 4 GB operační paměti, která pomáhá plynulému běhu Windows 10. Pro data je přichystána 128 GB SSD jednotka. Pro náročnější uživatele je k dispozici volné místo pro připojení druhého disku. Notebook má tloušťku 12,9 mm a váží pouze 1,07 kg.

Výkonnější notebook má úhlopříčku 13,3 palce s rozlišením FULL HD, jako menší verze. Procesor nabízí větší výkon v podobě Intel Core i5 a dedikovanou grafickou kartu Nvidia GeForce 940MX, 8 GB operační paměti a 256GB SSD disk. Opět je k dispozici volný slot pro druhý disk. Ani v tomto případě není hmotnost příliš veliká a notebook s kovovým šasi váží krásných 1,28 kg. Tloušťka je však o něco větší a to 14,8 mm. I přes tyto rozměry si Mi Notebook Air zachoval lepší rozměry, než jeho konkurent MacBook Air, který má tloušťku 17 mm.

Xiaomy svůj notebook vybavila skutečně skvěle. Otázkou je, zda krásné rozměry a skvělý výkon završený příjemnou cenou ocení i uživatelé a dají novince šanci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *