Společnost Nokia oznámila nový mobilní telefon Nokia N9

Společnost Nokia oznámila nový mobilní telefon Nokia N9, který nabízí také vestavěné mapy a navigaci Nokia.

Nový mobilní telefon Nokia N9 bude obsahovat mapy a navigaci, které byly navržené přímo pro OS MeeGo. Aplikace mají název Maps and Drive. Aplikace Maps, tedy mapy, bude nabízet velmi kvalitní vzhled a funkci okamžitého zobrazování veřejné dopravy v místě na, kterém se majitel mobilního telefonu Nokia N9 zrovna nachází. Aplikace Drive je speciální aplikace navigace pro automobily, která byla navržena pro jiný zážitek z jízdy než, které nabízí běžná satelitní navigace.

Nový mobilní telefon Nokia N9 bude obsahovat již předinstalované mapy země, kde byl jednotlivý mobilní telefon zakoupen. Aplikaci mapy bude možné také používat v offline režimu, který ušetří poplatky za přenos dat. Aplikace mapy bude také nabízet zobrazování ve 2D nebo 3D formátu, které lze změnit přetažením na displeji mobilního telefonu. Mapy ve 3D formátu zobrazují např. městské památky, hromadnou dopravu a další.

Mobilní telefon Nokia N9 bude obsahovat kromě těchto aplikací také 3,9 palcový AMOLED displej, dotykovou klávesnici na displeji a také běžnou vysouvací klávesnici QWERTY. Dále bude dodáván s kapacitou 16GB nebo 64GB, mobilní telefon bude také obsahovat fotoaparát s rozlišením 16:9 a možnost natáčení videa s rozlišením 720p. Rozměry mobilního telefonu Nokia N9 jsou 116.45 x 61.2 x 12.1 mm.

Mobilní telefon Nokia N9 bude obsahovat mnoho dalších vylepšení a nových funkcí. Více informací o mobilním telefonu nokia N9 si můžete přečíst na stránkách swipe.nokia.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *