Apple stáhnul některé aplikace z App Store

Apple stáhnul z App Store některé aplikace přes,které bylo možné koupit e-knihy. Společnost sdělila, že někteří vývojáři již nemohou dále prodávat obsah v rámci aplikace nebo poskytovat uživatelům přístup k obsahu, který nelze koupit v App Store.

Apple nedávno zamítl iPhone aplikaci, která by umožnila zákazníkům koupit e-knihy nabízené přes Sony Reader Store. Toto souvisí s novou politikou Apple, která nepovoluje nabízet e-knihy internetovému obchodu Amazon.com a dalším společnostem, přes jejich App Store.

Mnoho vydavatelů e-knih umožňuje číst jejich e-knihy na jiných mobilních zařízeních včetně zařízení iPad. V loňském roce vydal Amazon aplikaci Kindle pro iPad a jiné tablet zařízení, která umožňuje uživatelům tabletů přístup k více než 450 tisícům e-knih.

Apple, který je nyní největší prodejce hudby na světě, chce nyní také dobít trh e-knih, kde je v současné době největší prodejce Amazon.com. Společnost Apple sdělila, že hledá trh pro rozšíření svých digitálních produktů pro iPad a plánuje spolupráci se společností News Corp, která nabídne jejich obsah výhradně pro iPad. Spolupráci se společností News Corp by měl Apple oznámit zítra v New Yorku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *