Podíl používání internetových prohlížečů

Počet uživatelů prohlížeče Internet Explorer klesá, jak můžete vidět na grafu, který uvádíme v příspěvku, ale tento pokles je pouze u starších verzí prohlížeče.

Microsoft se snaží odradit uživatele, kteří stále používají Internet Explorer 6, který nedovoluje vývojářům používat moderní programovací funkce a snaží se uživatele povzbudit k používání Internet Exploreru 8 a nadcházející verze 9.

Na grafu můžete vidět, že Microsoft má největší podíl na trhu koncem roku 2009, pak se podíl používání prohlížeče snižuje až do poloviny roku 2010, kde se začal zvyšovat podíl Google Chrome, následně se začalo používaní prohlížeče na krátkou dobu zvyšovat a od září 2010 se začal podíl používání Internet Exploreru opět snižovat. Nyní na začátku roku 2011 je používání prohlížeče nejnižší od roku 2009.

Podíl prohlížeče Mozilla Firefox se začal zvyšovat v polovině roku 2010 a to v období, kde se podíl prohlížeče Internet Explorer začal snižovat. Z grafu je zřejmé, že se uživatelé přesunuli od používání IE k prohlížeči Firefox a dalším prohlížečům.

Prohlížeč Google Chrome na rozdíl od Internet Exploreru a Firefoxu svůj podíl používání na trhu rovnoměrně zvyšuje a na začátku roku 2011 je podíl používání prohlížeče největší od jeho spuštění v roce 2009. Prohlížeč Chrome nabízí svým uživatelům moderní funkce a aplikace, které je možné přidat do prohlížeče. Zvyšování podílu prohlížeče může být také díky rozsáhlé reklamní kampani do, které společnost Google investovala. Uživatelům se také jistě zamlouvá rychlost a bezpečnost prohlížeče. Tohle mohou být důvody díky, kterým se podíl používání prohlížeče Google Chrome zvýšil nejvíce na začátku roku 2011, ze všech dostupných prohlížečů na internetu.

Ostatní prohlížeče jako SafariOpera a další mají svůj podíl používání na trhu od roku 2009 téměř stejný, jen s menšími rozdíly.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *