Brněnský Honeywell pomáhá zrychlit datové připojení v letadlech

Společnosti Honeywell a Viasat úspěšně dokončily testy služby SwiftJet, nejrychlejšího L-band datového připojení společnosti Viasat pro letectví. Významné zrychlení stávajícího připojení umožnil upgrade terminálu Honeywell HD-710. Na vylepšení, které představuje budoucnost využití datových služeb v letectví, se podílelo výzkumné a vývojové centrum Honeywell v Brně.

Testování nové služby SwiftJet dokázalo, že je díky ní možné za letu streamovat i videa ve vysokém rozlišení, vést videohovory a procházet internet. Služba je určená pro business letectví. Nabídne bezproblémové globální pokrytí a zajistí, že cestující budou moci zůstat ve spojení s kolegy, přáteli a rodinou, ať poletí kamkoli.

Brno hrálo důležitou roli

Významnou část práce na této novince mělo na starosti výzkumné a vývojové centrum společnosti Honeywell v Brně. Díky odbornosti a zkušenostem brněnských inženýrů zde probíhal jak vývoj softwaru, tak integrace a testování řešení od externích dodavatelů. „Brněnský Honeywell je inovativní pracoviště, které se podílí na zrodu technologií měnících budoucnost světa. Klíčovou roli hraje našich téměř tisíc inženýrů a vědců, největší takový tým společnosti Honeywell v regionu Evropy, Středního východu a Afriky. Řešíme unikátní projekty především v oblasti letectví a vesmíru, například řízení letu nebo optické komunikace družic. Jsme evropským centrem společnosti Honeywell pro vývoj vodíkového pohonu letadel. Stojíme také u zrodu nového trendu – letecké mobility zboží i osob prostřednictvím dronů a strojů s kolmým startem,“ vysvětluje Michal Závišek, viceprezident a generální manažer Honeywell Technology Solutions EMEA.

Až šestkrát rychlejší připojení

SwiftJet nabídne v pásmu L-band maximální rychlosti 2,6 Mb/s, což je až šestkrát rychleji než SwiftBroadband, stávající L-band připojení pro letectví od společnosti Viasat. Terminály pro tuto službu se běžně vyskytují na platformách Gulfstream, Dassault a Embraer. SwiftJet je k dispozici také jako nová instalace, která probíhá podobně rychle a pohodlně jako všechny terminály Honeywell.

Testování úspěšně prokázalo čtyřkanálovou agregaci přes satelity a rádiovou přístupovou síť (RAN) Viasat pomocí vícekanálového satelitního komunikačního řešení Honeywell HD-710. Agregace umožnila u služby SwiftJet dosáhnout stabilních a optimálních rychlostí přenosu dat.

SwiftJet splnil očekávání ohledně výkonu za letu i při přechodu mezi zaostřenými paprsky v satelitní síti společnosti Viasat. SwiftJet se v komerční nabídce objeví koncem tohoto roku. Stávající zákazníci služby SwiftBroadband společnosti Viasat budou moci využít vyšších rychlostí SwiftJet , když udělají snadný upgrade svého stávajícího Honeywell L-band terminálu, aniž by museli měnit jakékoli kabely nebo hardware antény.

Tento významný milník v oblasti konektivity podtrhuje sladění portfolia společnosti Honeywell se třemi megatrendy, mezi které patří právě i budoucnost letectví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *