Kvalitní instalační krabice je tou nejlepší ochranou pro kabelové spoje

Jen málokdy máte takové štěstí, abyste realizovali libovolnou kabelovou síť, a neměli po trase potřebu propojení s dalšími komponenty. Ty mohou být různé od prodlužovaček až po rozdvojky, nebo dokonce i přepojení na jiné sítě

Všechny mají zároveň jednu estetickou podmínku. Víceméně nikdo, je nechce vidět vyloženě odkryté na povrchu. Vedle estetiky je tady ale důležitou otázkou také bezpečnost, zvláště pak v případě elektrických sítí. Pro skryté spoje ale musíte mít kvalitní ochranu, kterou jsou právě instalační krabice.

Podomítkové krabice jsou nejužívanější

Vedle všech již zmíněných podmínek je charakteristické také to, že jsou krabice i celé rozvody drženy poměrně nízko pod omítkou. Důvod je jednoduchý – mnohem lepší přístup v případě poškození. Namísto dlouhého vrtání a mlácení do stěny stačí odkrýt krabici, která je víceméně okamžitě pod povrchem stěn.

Podomítkové krabice mají zároveň tu vlastnost, že se dají užívat podle charakteru jak na vnitřní, tak i na venkovní sítě. Nemusíte se je tak obávat instalovat víceméně kamkoliv, kde to budete v bytě či domě potřebovat.

Rozbočovací krabice na těžší sítě

Především při výstavbě a rekonstrukci domů, není žádnou vzácností potkat velké množství specifických obvodů. Ty je na jednu stranu možné rozvést za pomoci klasické připojovací skříně kam je potřeba, ale i tak je někdy potřeba rozbočit či propojit síť i kdekoliv na její trase.

Jednou z možností, jak to udělat, jsou rozbočovací krabice pod omítku. I ty jsou jako jejich předchůdci určeny a uzpůsobeny užívání pod povrchem, díky čemuž nemají šanci jakkoliv porušit venkovní strukturu a estetiku stěny. Dokáží se přitom ale postarat o rozvětvení sítě podle vašich potřeb.

Svoji ochranu potřebují také zásuvky

Jednou z věcí, které se vyskytují ve víceméně jakékoliv elektrotechnické síti, jsou zásuvky. Kolem nich se potkává i vícero kabelů v rámci jednoduchého, ale prostorově náročnějšího systému. Krabice pod zásuvku jsou tak možností, jak zorganizovat a především kvalitně a bezpečně zapojit zásuvku přímo ve zdi. Jejich použití navíc funguje i jako účinná protipožární ochrana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *