Jak vybrat správnou náplň pro naši tiskárnu?

Tiskárnu má doma téměř každý, a tak už dávno nejsme odkázání na různé externí služby copycenter, nebo knihoven. Samozřejmě současné tiskárny jsou vyráběny tak, aby byly jednoduché na obsluhu a jejich údržba byla naprosto minimální. Jediné, co je tedy třeba, je výměna prázdné náplně. A to ať už se jedná o náplň inkoustovou, nebo o toner pro laserové tiskárny. Pojďme se proto podívat, jak vybrat tu správnou.

Roli hraje výrobce a typ tiskárny

To první, co by nás mělo zajímat, je výrobce a typ naší tiskárny. Právě zde musíme být velmi obezřetní, jelikož v případě špatné koupě nebude produkt kompatibilní – nebude fungovat. Dnes už však řada výrobců nabídne náplně pro širokou škálu svých tiskáren. Příkladem může být toner CE285A, který je kompatibilní hned s několika řadami tiskáren HP LaserJet, ve kterých nechybí ani série s označením Pro, stejně jako série M.

Důležitá je také barva

Dnes se tonery a klasické inkoustové náplně prodávají v celkem 4 variantách, které odpovídají tříbarevné škále + náplni černé. Je proto dobré kupovat pouze takový, který aktuálně dojde, nebo dochází. Už dávno není nutné měnit všechny barvy, což výrazně zvyšovalo samotné náklady na tisk, související s nevyužitím barev na 100 procent.

Originální nebo neoriginální?

Máme-li jasno o konkrétním produktu, nabízí se otázka, zda zvolit originální nebo neoriginální tonery či cartridge. Obojí najdeme třeba na eshopu Tonerpartner.cz. V principu se liší jenom tím, že druhá zmíněná skupina je vyráběna různými výrobci, nikoliv přímo dodavatelem tiskárny. To s sebou však nepřináší žádná rizika, a tak se můžete spolehnout na:

  • Správnou kapacitu
  • Kompatibilitu s vaší tiskárnou
  • Srovnatelnou kvalitu tisku

V něčem však právě kompatibilní náplně dominují, a to v příznivé ceně, jelikož ta může být i o několik desítek procent nižší. Pokud však dáte hlavně na pokyny výrobce, nebo chcete být věrni značce, lze se zaměřit i na sortiment originální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *