5 španělských specialit, které musíte zkusit

Chcete si i doma připomenout svou dovolenou ve Španělsku? Španělskou turisty okouzluje nejen sluncem a mořem, ale také vybranou kuchyní. Španělská kuchyně je ovlivněna nejen Evropou, ale také stravováním Arabů a Židů. Proto se v ní používají kvalitní a čerstvé suroviny, na které je kladen zvláštní zřetel. Kterých pět španělských delikatesby měl alespoň jednou za život každý z nás ochutnat? Rozhodně pravou valencijskou paellu, která je hlavní chloubou španělské kuchyně. Dále rozhodně stojí za ochutnání polévka gazpacho, národní jídlo tortilla espanola, pikantní jednohubky tapas a nasolenou tresku Bacalao. Španělská kuchyně nabízí také řadu dalších lahodných pokrmů, které stojí za to vyzkoušet.treska-na-zamorsky-zpusob-2

Stejně jako jsou ve španělsku vyhlášené určité typy pokrmů, tak je skvěle doplňují také typické nápoje. Při vzpomínce na svou letní dovolenou si jistě vzpomenete na nezapomenutelnou sangriu. Sangria je vinný ovocný punč s kousky čerstvého ovoce. Španělsko je však také významnou vinařskou oblastí, která produkuje jedny z nejlepších vín světa. Vybrat si tak k jídlu můžete jak vynikající červená, tak i růžová nebo bílá vína. Vinařské oblasti ve Španělsku mají dlouholetou tradici a stejně jako při přípravě jídla, tak i při výrobě vína jsou dodržovány ty nejvyšší standardy. Španělská vína si zamilujete již s první vypitou lahví.

Rádi byste si dopřáli španělské delikatesy nebo pravé španělské víno také přes rok? Nic není problém. Společnost BMC Brno, která je dlouholetým dovozcem španělských potravin a vín na český a slovenský trh, vám umožní koupit si luxusní španělská vína i španělské delikatesy online a za skvělé ceny. Můžete si být jistí, že se jedná o originální a tradiční španělské produkty. Pokud se chcete dozvědět bližší informace, navštivte internetovou adresu www.bmcbrno.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *