Firma Aliph představila nové Bluetooth Jawbone Era

Firma Aliph představila nové Bluetooth zařízení Jawbone Era, které se může pochlubit nejen technologií pro potlačení hluku, ale také je to první Bluetooth headset, který obsahuje akcelerometr.

Zařízení se bude prodávat přibližně za $129 (cca 2500Kč) a má podobný vzhled jako Jawbone Icon, ale zařízení přichází s novými funkcemi. Nejdůležitější z nich je update funkce NoiseAssassin 3.0, technologie pro potlačení hluku ve vojenské kvalitě. Firma Aliph také říká, že Jawbone Era je schopné přehrávat HD audio a důvodem pro vylepšení je, že lidé chtějí poslouchat hudbu a jejich aplikace.

Nyní uživatelé Jawbone Era mohou jednoduše dvakrát klepnout na headset pro přijmutí a ukončení hovoru, tuto funkci firma nazývá „TapTap“. Pokud uživatelé se zařízením čtyřikrát zatřesou Bluetooth se začne párovat s jiným zařízením, funkce se nazývá „ShakeShake“.

Pouze tyto dvě funkce nabízí akcelerometr zařízení Jawbone Era, ale firma Aliph sdělila, že přidá další funkce v blízké době.

firma Aliph dále přidala hlasově-textovou funkci pro Jawbone Era.Podobně jako ikony, 
můžete použít funkci MyTalk, která umožňuje uživatelům přístup k jejich kontaktům a dokonce i k mobilním aplikacím pomocí hlasové funkce. Uživatelé mohou dokonce posílat Tweety přes funkci MyTalk, pokud chtějí sdělit známým informace o silničním provozu.

Nové Bluetooth Jawbone Era nabízí možnost nahrát celý adresář na Era flash disk.Výhodou této funkce je, že umožňuje hlasové přečtení ID kontaktu. To znamená, že když někdo volá z jejich seznamu kontaktů, Jawbone Era přečte ženským hlasem jméno volajícího nahlas.
Firma Aliph spolupracuje s herečkou pro použití ženského hlasu, která nahrává s firmou Aliph tisíce nejpoužívanějších jmen a příjmení do systému firmy Aliph. Pro jména, které Jawbone Era nezná, přečte zařízení jméno volajícího běžným počítačovým hlasem.

Zařízení bude v prodeji 23 ledna v USA v obchodech BestBuy a Apple Store a bude v prodeji ve čtyřech provedení Midnight, SmokeScreen, Shadowbox a Silver Lining.

Kdy bude zařízení také v Evropě nebylo prozatím sděleno, ale uživatelé si budou moci objednat Bluetooth Jawbone Era z USA ve zmíněných obchodech.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *