Fotopasti pomohou nejen při pozorování zvěře

Máte v plánu pozorovat zvěř na vašem pozemku? Potřebujete zjistit, kdo neustále chodí k vám na zahradu a chcete to mít pod kontrolou? Fotopasti jsou skvělým pomocníkem. Věděli jste, že mnozí je používají také k uchránění majetku před zloději?

Fotopast může fungovat spolehlivě ve dne i v noci a těšit se tak můžete z poměrně kvalitních nočních statických snímků a to ať už se jedná o fotografie či video. Fotopast se zpravidla aktivuje spuštěním PIR čidla, které dokáže reagovat na tepelný pohyb ve svém zorném poli. Díky tomu můžete fotopast využít nejenom k monitorování zvěře v přírodě, ale i k ochraně majetku před zloději.

Podle čeho vybrat kvalitní fotopast?

Mezi nejdůležitější parametry, které byste při výběru fotopasti neměli přehlédnout, patří například vlnová délka. Fotopasti totiž při nočním snímání využívají přísvitu LED diod o různé vlnové délce. Rozdíl v nich je proto velmi zásadní. Čím více LED diod fotopast má, tím dále dosvítí a tím kvalitnější budou fotografie pořizované v noci. Poměrně novinkou u fotopastí je GSM brána, díky které je umožněn přenos fotografií do mobilního telefonu nebo e-mailu. Nezapomeňte, že do fotopasti s GSM je nutné vložit SIM kartu a přenos fotografií je zpoplatněn dle tarifů vybraného operátora.

Dosah čidel a velikost úložiště

Dosah pohybových čidel je u všech fotopastí přibližně stejný. Vždy záleží na okolní teplotě i velikosti objektu, který se snaží fotopast zaznamenat. Všeobecně je dosah okolo dvanácti až šestnácti metrů. Velkou výhodou v oblasti paměti fotopastí je to, že se vše ukládá na SD kartu. Pak již záleží jen na jednotlivých zařízeních a na tom, jakou kapacitu podporují. Všeobecně platí, že na kartu o velikosti 8 GB se vejde kolem osmi tisíc fotografií.

Nebojte se oslovit profesionály

Pokud jste v nákupu fotopastí nováčci, nebojte se obrátit na profesionály. Například na webových stránkách e-fotopast.cz můžete využít průvodce nákupem, který vám vše značně usnadní. Nejprodávanější jsou v České republice fotopasti značky Acorn. Mají jednoduché menu kompletně přeložené do českého jazyka.

Nejste si jistí, zdali fotopast přímo zakoupit? Internetový obchod e-fotopast.cz nabízí také zapůjčení kvalitních fotopastí za příjemnou cenu, tak proč to nejdříve nezkusit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *