Google spustil novou aplikaci pro iPhone a iPod Touch

Google dnes oznámil na svém blogu spuštění nové verze aplikace pro vyhledávání na iPhone a iPod Touch. Aplikace má zcela nový design a také nový název.

Nová aplikace s názvem Google Search App (dříve s názvem Google Mobile app) je nyní rychlejší a jednodušší. Mezi některé funkce patří např. nové procházení stránek, kde je možné prohlíženou stránku přetáhnout do dolní části prohlížeče a použít vyhledávací lištu. Pro uživatele, kteří používají více aplikací je zde tlačítko Apps, které nabízí rychlý přístup k používaným aplikacím. Nová aplikace také nabízí nový panel nástrojů, který poskytuje filtrování výsledků. Tento panel nástrojů je možné otevřít kliknutím na tlačítko, které je umístěno ve spodní části aplikace. Pokud chtějí uživatelé vyhledávat pouze obrázky, stačí kliknout na tlačítko obrázky a výsledky vyhledávání se aktualizují.

Pokud uživatelé zrovna nepoužívají mobilní telefon a nechají aplikaci zapnutou, mohou si poté, kdy znovu začnou používat aplikaci, dále prohlížet výsledky vyhledávání, které vyhledávali jako poslední a nebo mohou začít vyhledávat znovu. 

Některá vylepšení aplikace jsou hlasové vyhledávání, vyhledávání podle polohy uživatele, zobrazování počet nepřečtených emailů v účtu Gmail a další. V aplikaci je mnoho vylepšení a společnost Google přidala pro používání těchto vylepšení nápovědu, kterou uživatelé naleznou nad logem Google.

Aplikaci je možné stáhnout zdarma v iTunes App Store.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *