Google spustil novou funkci pro vyhledávání receptů

Společnost Google dnes spustila novou vyhledávací funkci, která je určena pro vyhledávání receptů.

Nová funkce Recipe View umožňuje uživatelům snížit výsledky vyhledávání zobrazením výsledků pouze s recepty a dále pomáhá uživatelům vybrat ten správný recept tím, že zobrazuje zřetelně označené hodnocení receptu, složení a fotografie. Uživatelé mohou vyhledávat konkrétní recepty, jako čokoláda, jahody a další. Mohou také vyhledávat dovolenou, událost nebo jakýkoliv vyhledávací výraz a funkce Recipe View jim zobrazí zajímavé výsledky, které souvisejí s jídlem.

Uživatelé měli dosud k dispozici pouze běžnou funkci pro vyhledávání receptů, a to prostřednictvím zadání hledaného receptu do vyhledávače Google.Nyní mohou uživatelé filtrovat výsledky na základě ideálního složení jídla, doby vaření a kalorií.

Nová funkce recept View je založena na bohatých úryvcích značek, které společnost představila na Searchology v roce 2009. Vydavatelé receptů mohou přidat tyto značky do jejich webových stránek a vyhledávač Google poté zařadí stránky do běžných výsledků vyhledávání a také do nové funkce Recipe View.

Společnost Google uvedla, že zobrazovat recepty je součástí snahy obohatit výsledky vyhledávání pomocí strukturovaných dat a vydání této nové funkce je pro společnost Google vzrušující, protože se jedná o zbrusu novou sadu nástrojů pro vyhledávání.

Nová funkce Recipe View pro vyhledávání receptů je k dispozici nyní pouze v USA a Japonsku a společnost Google sdělila, že by nová funkce měla být k dispozici v budoucnu také pro jiné státy.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *