Jak udržovat počítač v optimální kondici?

Bez počítače si mnoho lidí už ani nedokáže svůj život představit. Počítače nám slouží k práci a stávají se našimi společníky při trávení volného času. Většinou chceme po našem počítači maximální výkon. Sami pro to ale neděláme nic. Takže celou věc jen zhoršujeme. Pokud chcete po počítači stabilně dobrý výkon, musíte se věnovat jeho údržbě. V tomto článku se dozvíte základní zásady péče o stolní počítat i notebook.

Práce zabere jen několik minut měsíčně

Servis běžných stolních počítačů a servis notebooků se od sebe ve své podstatě nijak neliší. Vždy je nutné absolutní pečlivost. Servis je nutné provést minimálně jednou měsíčně. Celkově vám údržba zabere jen cca půl hodiny času, což za zvýšení výkonu a prodloužení životnosti počítače jistě stojí.

 

pc

Prach musí pryč

V první řadě je nutné odstranit prach. Náhradní díly Acer a samozřejmě i jiných značek jsou na prach velice citlivé. Velká vrstva prachu může dokonce způsobit i zkrat a tak může dojít k nevratnému poškození. Prach byste měli odstranit ze všech částí počítače. Použijte jemný štětec nebo speciální malý kompresor. Nikdy nepoužívejte klasický vysavač, jeho tah je příliš silný. Prach odstraňte z míst, kam pohodlně dosáhnete. Na nic netlačte, tím by mohlo dojít k poškození. Při čištění se zaměřte především na grafickou kartu a ventilátory.

Údržba softwaru

Pozornost musíte věnovat i údržbě softwaru. Minimálně jednou za půl roku byste měli provést defragmentaci disku. Nutné je také pravidelně čistit protokoly a odstraňovat nepotřebné soubory. Pomoci k tomu mohou speciální programy, které jsou volně ke stažení. Je to například program CCleaner a další. Zajímavý přehled vhodných programů je v tomto článku. Pokud chcete zvýšit výkonnost, promažte disk. V počítači uchovávejte jen dokumenty, které opravdu používáte.

TIP – pokud si s údržbou nevíte rady nebo pozorujete, že váš počítač není v dobré kondici, obraťte se na Acer servis. Kromě notebooků Acer se specializují na počítače všech světových značek. Jejich výhodou je rychlost a opravdu příjemné ceny.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *