Jak ušetřit na repasované elektronice

Český trh je velmi napjatý a obvykle nechceme platit zbytečně vysoké částky za nové zboží, a proto raději zvolí levnější cestu – repasované zboží. V tomto článku si povíme co to vůbec repasované zboží je a kde ho můžeme najít.

1

Repas je výhodnější

Na rozdíl od běžného použitého zboží které může jevit větší známky opotřebení, u repasovaného zboží tomu tak není. Často je takové zboží vykupováno od firem a tak tato zařízení nenesou větší známky opotřebení, protože se zařízení využívalo pouze pracovně.

Co je to repas?

Při “výrobě” repasovaného zboží dojde ke koupi použitého telefonu. Následně se z telefonu sundají všechny vnější použité části (rámeček telefonu, zadní kryt, sklo..) a dojde k jejich výměně za nové (nepoužité).

4 důvody proč je repas tak skvělý

  1. Zboží má od prodejce obvykle záruku 1 roku, kterou lze využít jako normální státem stanovenou dvouletou záruku.
  2. Zboží má vyměněno vše co lze na první pohled vidět, takže vypadá jako nové.
  3. Oproti koupi zboží na inzerát je repasované zboží bezpečnější – vše je řádně vyčištěno, promazáno a bezpečně připraveno k prodeji.
  4. Repasované zboží je cenově výhodnější oproti novému zboží.

Kde lze repasované zboží koupit

Repasované zboží lze najít především na internetu. Na trhu existuje spousta firem zabývající se právě výkupem, opravami, repasováním a následným prodejem.

Na co si dát při výběru pozor

Nejdůležitější je si překontrolovat funkčnost zařízení přímo na místě (je-li to možné). V případě že by jste na závadu přišli až doma – můžete využít zákonem stanovené zkušební lhůty v délce 14 dnů bez udání důvodu.

Závěr

Víme jaké vlastnosti mají repasované předměty, kde toto zboží nakupovat s co největší bezpečnostní, na co si dát při výběru pozor a jaké výhody repasované zboží přináší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *