Nexus 6P je mobil, který má koule a pořádnou cenovku

Přestože minulý týden proběhla mobilním světem zpráva o tom, že chytré telefony Lumia zavírají krám, někteří výrobci nelení a vyráží do světa s jedinečnými produkty, které mají ohromit širokou veřejnost. Jedním takovým má být telefon Nexus 6P, který produkuje výrobce Huawei a společnost Google. Vysoký výkon nabízející tento chytrý telefon však zaskočila i cena, která je výrazně vyšší, než se čekalo.

To nejlepší ze světa chytrých telefonů

Nexus 6P je zástupcem toho nejlepšího ze světa chytrých telefonů a operačním systémem Android. Model byl odhalen už loni v září. V té době bylo oznámeno, že cenovka toho přístroje se bude pohybovat kolem 12 000 Kč. Konkurence by tak byla s podobným výkonem pozadu, jelikož přístroje s podobnou výbavou nabízí za více než 20 000 Kč.Nexus 6P - archiv výrobce

Novinka však dorazila na pulty tuzemských obchodů s oficiální cenovkou 17 990 Kč. Nicméně model lze nalézt i za cenu o několik tisíc méně. Cena ve většině případu startuje na 14 000 Kč. Přestože se jedná o lepší cenu, stále je to podstatný rozdíl od slibované ceny 12 000 Kč.

Dalším problémem je i vyzdvihovaný výkon, který po několika měsících, kdy byl na zahraničním trhu k dispozici, tak prémiově nevypadá. Za tu dobu se objevila řada jiných modelů, které mají lepší výkon, odolnější konstrukci a řadu nadstandardních funkcí.

Pod kapotou Nexus 6P se nachází osmi-jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810, který má čtyry jádra taktovaná na 1,8 Ghz a další čtyry na 1,5 Ghz. Součástí je výkonná operační paměť s 3 GB a paměť od velikosti 32 GB do 128 GB. Displej je jedním z dalších lákadel. Nabízí skvělé rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů a technologii AMOLED pro nejvěrnější zobrazení barev.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 12,3 megapixelu. Nabízí světelnost f/2.0, laserový autofokus a dvojitý blesk. Můžete s ním natáčet i 4K videa při 30 snímcích za minutu. Před fotoaparát má rozlišení osm megapixelů.

Uchvátila vás novinka na našem trhu? Nebo dáte přednost jinému, novějšímu modelu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *