Jak vyměnit toner v tiskárně

Tiskárna je dnes už běžným vybavením nejen všech kanceláří, ale i běžných domácnosti. Z tohoto důvodu je výměna toneru krokem, který nás nemine. Ovšem ne každý je v tomto směru zdatný a ví přesně, jak na to. Tonery do tiskáren mohou být oříšek, pro nejednu ženu i muže. Proto jsme pro vás připravili tento snadný návod a věříme, že to lehce zvládnete.

Výměna toneru v tiskárně

Ze všeho nejdříve vypněte tiskárnu a otevřete kryt určený k výměně tiskové kazety. Vytáhněte prázdnou tiskovou kazetu opatrně, aby nedošlo k mechanickému poškození. Pokud bude toner opatřen ochrannou transparentní páskou, zatáhněte za konec pásky, tím dojde k jeho úplnému vytažení a oddělení od kazety. Po vytažení kazety je vhodné vyčistit koronové vodiče posunem jezdce z pravé na levou stranu a několikrát opakovat. Po ukončení čištění se ujistěte, zda je jezdec opět v původní poloze.

plotter-magenta-1554334-1280x960

Neoriginální cartridge a hlášení tiskárny

Teď už nezbývá než vyjmout novou tonerovou kazetu z obalu – před umístěním do tiskárny ji protřepejte. Dělá se to z toho důvodu, aby se obsah rovnoměrně rozmístil po celé kazetě a tisk byl poté pravidelný. Po uložení nového toneru zatlačte jednotku fotoválce zpět do tiskárny a kryt zavřete – zapněte tiskárnu. Jestliže kontrolka na vaší tiskárně svítí zeleně, proběhla výměna bez potíží. V případě opačném zjistěte, zda je kazeta dobře vložená a zkuste jí znovu instalovat. Hlášení tiskárny o neoriginální cartridge je běžné a uživateli to nijak neznemožňuje kvalitní tisk.

Jak dlouho výměna potrvá?

K výměně toneru je zapotřebí pouze nová tonerová kazeta a celková délka výměny vám zabere nanejvýš 5 minut. Náklady na její výměnu závisí od typu, značky a toho, zda si pořizujete originální či neoriginální cartridge. Ceny startují již od 300Kč výše. Velký výběr naleznete na kvalitní-tonery.cz, kde je záruka na toner až 36 měsíců, garance nejlepších cen, vše skladem a navíc vám i poradí v případě nejasností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *