Objednávku pizzy vám doručí robot

Pizza tento božský pokrm milují lidé po celém světě. Jednoduchý pokrm je v dnešní době jedním z nejoblíbenějších jídel na světě. Denně se otevírají nové restaurace, které nabízí jedinečnou pizzu. V posledních letech, se rozšířila i nabídka donášek jídla přímo k vám domů. Jenže teď si představte, že místo uhrovitého poslíčka, by před dveřmi čekal robot s vaší objednávkou. Sedli byste si na zadek? Tak teď si představte, že tohle přesně se stalo v březnu v Austrálii.

Teplá pizza z rukou robota

Oblíbený restaurační řetězec Domino´s jde s dobou a určuje trendy v roznášce pizzy. První test robota, který doručí pizzu proběhl v Austrálii letos v březnu. Robota s jménem DRU zkonstruovala firma Marathon Robotics, která není žádným nováčkem a v portfoliu má i roboty určené pro vojenské účely.

Poslíček pizzy používá speciální technologii GPS pro učení polohy. Překážkám se vyhýbá pomocí technologie LIDAR, která je používána například i u aut bez řidiče. Výhody, které přináší DRU je hned několik. V první řadě se už nestane, že by poslíček netrefil k vám domů. Navíc vám odpadne spropitné, když vám snaživý poslíček přinese pizzu přímo až před vchod. Druhou a dost výraznou výhodou je, že pizzu vždy doručí čerstvou a teplou.

Jídlo a nápoje uchovává ve správně teplotě během celé cesty. Na uskladnění má dvě přihrádky, které jsou chráněny zámkem a kamerou, před případnými hladovými zloději.

Jestliže se bojíte, že jako poslíček přijdete o práci, tak nemusíte. Budoucnost je ještě daleko. DRU se v ulicích pohybuje rychlostí kolem 19 km/h a pohybuje se pouze v omezeném okruhu. Jedná se sice o první malý krok a časem s největší pravděpodobností budou poslíčci nahrazeni roboty, ale v dohledné době tomu určitě nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *