Podívejte se na nejtenčí notebook na světě

Výrobci se neustále předhání v tom, kdo z nich přijde s něčím nej. Poslední nej na světě si ukořistila společnost Hewlett-Packard, která představila nejtenčí notebook na světě. Pojmenovala jej HP Spectre 13.3 a v pase je tlustý pouze 10,4 mm. Zhruba takovou velikost má mikrotužková baterie.

Ukradené prvenství

Doposud se nejtenčím notebookem chlubil jablečný výrobce Apple. Macbook dosahoval hodnoty 13,1 mm. Pokud vám jdou dobře počty, určitě vidíte, že to na novinku od Hewlett-Packard nestačí. Přestože se může zdát tenounká konstrukce na škodu, opak je pravdou. Přístroj má poměrně vysokou odolnost a celkem bohaté komponenty.

Malé rozměry, velký výkonHP_Spectre_13.3_detail

Novinka bude disponovat výkoným čipem Core i7, které doplní 8 GB operační paměti a rychlý SSD disk s kapacitou až 512 GB. U Spectre však nehledejte dotykový displej. Novinku totiž chrání odolné sklo Gorilla Glass. Obrazovka disponuje technologií IPS a je 13,3 palců široká. Použitá technologie by měla zajistit dokonalý obraz v rozlišení Full HD a lepší pozorovací úhly.

Pro milovníky hudby je k dispozici stereoreproduktor společnost Bang & Olufsen, který se ukrývá po stranách klávesnice. Při práci v noci zase oceníte podsvícenou klávesnici.

Samozřejmostí je skvělý design a prémiový vzhled. Černo-zlaté provedení se zaoblenými rohy na první pohled zaujme a nejspíš se bude jednat o jeden z nejkrásnějších notebooku na trhu.

Baterie ukrytá uvnitř těla, je rozdělena na dvě části. Výrobce tvrdí, že dokáže na jedno nabití pracovat až 9,5 hodin. Celková hmotnost Spectre je 1,1 kg.

Na našich pultech by se měl objevit během června. Základní model se bude nabízet za 36 990 Kč. Na kolik vyjde nejvýkonnější a nejvybavenější verze s procesorem Intel Core i7 nevíme, ale je jasné, že cenovka dolu nepůjde.

Jak se vám líbí nejtenčí notebook na světě? Podělte se s námi se svými názory do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *