Pořiďte si osobní nebo firemní blog zdarma

Přinášíme vám další příspěvek, jak si založit osobní nebo firemní stránky zdarma. Jako v předešlém příspěvku, tak i nyní se jedná o Open Source aplikaci, to znamená, stránky za, které by jste zaplatily tisíce korun vám tato aplikace nabízí zcela zdarma.

V tomto případě se, ale jedná o blog s názvem WordPress.
Tato Open Source aplikace je jedna z nejznámějších a nejpoužívanějších Open Source aplikací pro tvorbu blogu. Na této aplikaci provozuje vlastní blogy mnoho známých firem,internetových serverů a známých celebrit. Tady uvádíme některé příklady těchto známých uživatelů, Wall Street JournalSamsungForbesEbayFoursquare a další.

WordPress nabízí administrační rozhraní se všemi funkcemi, které potřebujete, pro tvorbu stránek. V administraci můžete nainstalovat pluginy a widgety pro vaše stránky, najdete zde velmi mnoho těchto doplňkových pluginů a widgetů. Na stránky můžete umisťovat videa, fotografie, bannery, ankety, odkazy a další doplňky, které snadno naleznete v administraci nebo ve vyhledávači po zadání slov „Widget for WordPress nebo Plugins for WordPress“. V administraci si můžete dále nastavit, zda chcete povolit příspěvky k článkům pro uživatele vašich stránek, vytvářet stránky a kategorie, spravovat uživatele, kteří se registrovali na vašem blogu a přidělit jim, co vše mohou spravovat v administraci.
WordPress je také velmi dobře optimalizovaný pro vyhledávače, v administraci si navíc můžete nainstalovat pluginy pro lepší SEO optimalizaci. Na stránky si také můžete nainstalovat češtinu a můžete tak administrační rozhraní používat v českém jazyce.

Aplikace WordPress také nabízí velké množství šablon pro váš blog. V administraci si jednoduše kliknete na tlačítko šablony a můžete si vybrat ze stovek šablon, které jsou zdarma. Každou šablonu, kterou by jste chtěli používat si nainstalujete a pak jen stačí vždy aktivovat danou šablonu, kterou chcete zrovna používat. K dispozici je také náhled blogu s touto šablonou, tak si můžete prohlédnout stránky dříve, než si šablonu aktivujete. Šablonu si můžete také přeložit do českého jazyka, kde můžete použít program pro překlad souboru, který uvádíme v článku instalace WordPressu. Někdy je potřeba některá slova v šabloně přeložit ručně přímo v editoru šablony, pak už je potřeba objednat úpravu u nějakého programátora stránek. Na internetu je také možné koupit velmi kvalitní šablony pro WordPress, kde se jejich cena pohybuje v přepočtu na české koruny od 500Kč do 2000Kč. Tento design je velmi kvalitní a nabízí design za, který by jste zaplatily i tisíce korun, pokud by jste si design objednaly u nějaké firmy.

WordPress je možné provozovat zcela zdarma na serverech WordPressu, kde můžete blog provozovat na doméně ve tvaru vašeuživatelskéjméno.wordpress.com nebo si za poplatek můžete přidat vlastní doménu a provozovat blog na vlastní doméně. Také si můžete WordPress nainstalovat na vlastní hosting.

Pro provoz WordPress blogu na vlastním hostingu budete potřebovat hosting a doménové jméno. Cena za hosting se pohybuje od 120Kč za měsíc a cena registrace za doménu je od 240Kč na jeden rok. Pro provoz WordPressu budete potřebovat hosting na systému Linux a podporou PHP 5.2 a MySQL databází 5.1.

www.wordpress.com www.wordpress.org

Odkaz na šablony:
www.siteeditor.net

Registrátoři domén a poskytovatelé hostingu:
www.forpsi.com
www.czechia.com
www.domeny.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *