3 způsoby, jak naprogramovat webovou aplikaci rychle a kvalitně

Programování webové aplikace je zdlouhavý proces. I přesto existuje celá řada způsobů, jak si práci ulehčit. V tomto článku vám ukážeme tři z nich.

Možná si říkáte, že si webovou aplikaci raději vytvoříte sami. Ušetříte stovky tisíc, někdy i miliony korun a něco se u toho naučíte. Pokud se do toho chcete opravdu vrhnout na vlastní pěst, máme pro vás několik tipů.

Zaměřte se na kvalitu, nikoliv na rychlost

Vývoj webových aplikacírozhodně není rychlý. Úměrně s požadavky roste i doba vývoje. A na to byste měli myslet už na samotném začátku. Pokud vůbec neumíte programovat, přičtěte si k této době minimálně další půlrok, během kterého se naučíte základy a vytvoříte několik cvičných aplikací. U velké aplikace, kterou chcete od začátku vytvořit, se pak zaměřte především na kvalitu. Jestliže se ji budete snažit vytvořit co nejrychleji, pak počítejte s tím, že bude mít spoustu chyb a nedodělků. A ty stejně budete muset odstranit. Takže jí raději věnujte dostatek času a péče.

Používejte už hotová řešení

Existuje řada hotových řešení, které vám vaši práci ulehčí. Používají je i firmy, které nabízí vývoj webových aplikací na zakázku. Takže neváhejte a sáhněte po nich taky. Jedná se o řešení s otevřeným kódem, které vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili výstavbou elementárních věcí. Velice populární mezi komunitou webových kodérů a vývojářů je především Bootstrap nebo Font Awesome.

Nebojte se frameworků

Vývoj aplikací na míru trvá dlouhou dobu. A trval by mnohem víc, kdyby vývojáři museli stavět každou aplikaci od píky. A právě z tohoto důvodu vznikly frameworky. Jedná se o předem vytvořené řešení věcí, které byste u svých nových projektů museli vytvářet znovu a znovu. Navíc je možné, že pokud byste si tyto věci programovali sami, mohli byste udělat spoustu chyb. Framework nejenže bude fungovat správně, ale také vám ušetří starostí s neustálým programováním a navrhováním základních věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *