Je možné rozbitý displej u iPhonu repasovat a opravit?

Nikomu se nechce vyhazovat peníze za nový displej. Pokud se jej tedy „podaří“ rozbít, řada lidí hledá alternativní cestu. Repase může být jedna z nich.

Rozbitý displej nemusí znamenat konec světa. Ba dokonce ani jeho výměnu. Dnes už je totiž možné obnovit i ošklivě poničený displej a opravit jej tak, že bude vypadat jako nový.

Kdy je možné displej repasovat?

Možná si říkáte, proč by vlastně někdo iPhone 7 displej opravoval. Důvody jsou ale jasné. Originální displej má totiž nesrovnatelně lepší vlastnosti než druhovýroba. Jeho podání barev je téměř dokonalé, to samé platí i o funkčnosti. Proč tedy o tyto vlastnosti přicházet, když je můžete získat zpět? A to i přesto, že vám sklíčko prasklo.

Aby bylo možné LCD displej iPhone 5S a i u dalších modelů opravit, musí být poničené pouze sklo. Tím pádem bude muset displej stále zobrazovat a reagovat na dotyk. Tedy jednoduše řečeno – musí být funkční. Pokud tuto podmínku nesplňuje, možná může být problém v banalitě. Například v uvolněném kabelu na základní desce. Pak by bylo opět možné displej opravit. V opačném případě se ale smiřte s jeho výměnou.

Repase je rychlá

Displej na iPhone 7 se za jistých okolností tedy dá repasovat. Jak to ale probíhá? Začíná se odstraněním zbytků skla. Za pomocí speciálních přístrojů je totiž možné vyseparovat i drobné částečky skla a oddělit je od displeje. Poté je nutné samotný displej očistit a pod tlakem nalepit sklo nové. Pokud bude opravář postupovat těmito kroky, můžete mít ijstotu maximální kvality.

Výhodou této metody je i rychlost provedení. Některé prodejny tak iPhone 5S LCD displej dokáží zrepasovat během několika minut. Rychlost této procedury tkví především v tom, že není potřeba provádět tolik práce. Stačí pouze odstranit zbytky starého skla a pod tlakem nalepit nové. Repasovaný displej tak budete mít hotový stejně rychle jako při výměně celého LCD modulu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *