Jak zabavit geeka během jarní karantény?
Z pandemie koronaviru již většina populace takříkajíc šplouchá na maják. Ať už z důvodu nekončících restrikcí nebo tvrdého lockdownu, doma trávíme mnohem více času, než jsme si kdy vůbec dokázali představit – a nyní na jaře, pokud vláda nezačne „rozvolňovat“, se opět dostaví enormní psychický tlak. Zdaleka nejhůře jsou na tom lidé v povinné karanténě. Jak by se měl mezi čtyřmi stěnami zabavit nadšenec do informačních technologií neboli geek? Sdílíte-li domácnost s někým, kdo touto „diagnózou“ trpí nebo se za něj sami pokládáte, inspirujte se následujícími tipy.
Obsah
Seriálový maraton
Neděláme si iluze, že jste Teorii velkého třesku viděli minimálně třikrát – ale jsou i jiné seriály, které jsou jako stvořené pro diváky z řad geeků. Dejte šanci Sběratelům kostí, Silicon Valley, Ajťákům nebo Chuckovi. Skvěle se pobavíte a vyženete z hlavy chmurné myšlenky.
Nový Arduino projekt
Kdy jste naposledy propadli mnohahodinovému bastlení? Domácí karanténa představuje perfektní příležitost pro zahájení nového projektu. Co třeba chytrá domácnost? Veškeré elektronické součástky včetně li ion baterie nabíjení a dalších potřebných komponent seženete online na www.laskarduino.cz.
Oprašte svou herní konzoli
Samozřejmě chápeme, že rezignovaně čekáte na naskladnění PS5, ale protože si na příchod nejnovější generace ještě nějakou dobu počkáte, zkraťte si čas hraním nových titulů na staré dobré čtyřce. Co třeba něco z žebříčku nejpopulárnějších – God of War, Marvel’s Spider-Man, Persona 5, Bloodborne nebo Witcher 3: Wild Hunt?
Naučte se nový programovací jazyk
Říká se „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“. V případě milovníků elektroniky pak platí „kolik programovacích jazyků ovládáš, tolikrát jsi geekem“. Dva týdny sice na ovládnutí nové dovednosti v plném rozsahu nestačí, ale základy vstřebáte. Co třeba Swift – alternativa pro Objective-C určená pro vývoj na platformách macOS, watchOS a iOS?