Stojí za to si pořídit PS4, když je na trhu pětka?

V souvislosti s pátou generací ikonické herní konzole se přívlastky jako „dlouho očekávaná“ neuvádí pro nic za nic. Sony se pětka vydařila snad po všech stránkách, jenomže kritické problémy s dostupností rozpalují milovníky japonského svatostánku doběla. V každém případě se proto nabízí otázka, zda má nyní cenu investovat do modelu, který byl uveden na trh v roce 2013. Zní to neuvěřitelně, ale i po dlouhých sedmi a půl letech je PS4 žádaným zbožím. Zajímá vás, proč se o ní stále vyplatí uvažovat?

PlayStation 4 se 115 miliony prodanými kusy řadí na čtvrtou příčku v tabulce nejprodávanějších konzolí. Nutno podotknout, že na první platformu – PlayStation 2 – ztrácí „pouze“ 40 milionů. Pro srovnání: fenomenální hrací skříňka Atari 2600 se pyšní pouze 30 miliony prodanými kusy.

Na PS4 zahrajete nejnovější hry

Důvodů, proč se z PS4 stal novodobý best-seller, je víc než dost. Jeho kvality potvrzuje skutečnost, že navzdory nezpochybnitelnému stáří si na něm zahrajete vynikající tituly „nové generace“. Kromě starého dobrého GTA PS4 na něm bez problémů rozjedete například Assassin’s Creed Valhalla či Call of Duty Black Ops 4. Jistě – nevypadají na něm tak skvěle jako na novějších konzolích, ale nabízí stejnou hratelnost. A nezapomeňte, že hovoříme o systému, který je jednou nohou v důchodu.

Pořádná porce muziky za přijatelný peníz

Čtvrté generaci PlayStationu momentálně hrají do karet i jiné faktory. Především příznivá cena. Anebo jednoduše fakt, že PS5 ještě není tak vyladěná a v budoucnu jí čekají více či méně důležité aktualizace. Přináší sice několik velmi zajímavých novinek jako Game Help a Activities, na druhou stranu mohou uživateli scházet některé základní funkcionality, na které je zvyklý u PS4. Například absence složek pro efektivní organizaci aplikací. Časem zřejmě se tato užitečná funkce objeví, nyní ji však může pouze závidět svému předchůdci.

Resumé? Pokud se vám nechce čekat, až prodejci naskladní nedostatkový PS5, a naopak si chcete co nejdříve užívat nejlepší digitální zábavu v přijatelném nastavení, s pořízením PS4 neváhejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *