Tržby prodeje digitální hudby v roce 2011

Tržby z prodeje digitální hudby nyní tvoří 29% příjmu světových hudebních nahrávacích společností, ale prodeje digitální hudby se snižují, podle nové zprávy průmyslové hudební mezinárodní obchodní skupiny.

Výnosy z prodeje digitální hudby byly v roce 2010 4,6 miliard dolarů, o 6% vyšší než v roce 2009. Ve zprávě bylo dále uvedeno, že prodeje fyzických hudebních CD nosičů jsou téměř ve všech zemích, ale tržby stále klesají a vzestup digitálního prodeje je vítanou zprávou pro hudební průmysl. Zpráva poukazuje na novější předplatitelské služby jako je Spotify v Evropě, která je velmi úspěšná a, že více než 400 legálních hudebních služeb je v provozu po celém světě.

Ve zprávě je dále uvedeno, že vzestup digitálních prodejů se ochlazuje. V roce 2009 vzrostly prodeje hudby o 12% z předchozího roku a v roce 2008 to bylo až 25%.

Za tímto ochlazením prodeje digitální hudby stojí pirátství, které je ve zprávě spojováno s poklesem prodejů digitální hudby, ale také nedostatek nových umělců, kteří by pronikly do top 50 alb v hudebním žebříčku ve Španělsku a nedostatek pracovních míst v hudebním průmyslu ve Spojených státech.

„Jak jsme potvrdily digitální pirátství v roce 2011 a nedostatek vhodných právních nástrojů proti pirátství bojovat, zůstává pirátství největší hrozbou pro budoucnost tvůrčích odvětví“, řekl šéf federace Frances Moore.

Zpráva dále upozorňuje na úsilí omezení pirátství v Irsku, Francii a Jižní Korei a, že vlády v Anglii, Novém Zélandu a Malajsii očekávají nové právní předpisy v letošním roce. Vláda ve spojených státech také usiluje o nové právním předpisy proti pirátství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *