Google zveřejnil zprávu o vyhledávání a spamu

Společnost Google zveřejnila zprávu o jejich kvalitě vyhledávání na svém blogu.

Ve zprávě se uvádí,že na internetu se v lednu objevilo mnoho zpráv o kvalitě vyhledávání vyhledávače Google a, že prostřednictvím těchto zpráv se mohou uživatelé ptát, zda se Google kvalita vyhledávání zhoršila. Google uvedl, stručnou odpověď, že podle metriky hodnocení na,které společnost pracovala několik let, je jejich kvalita Google vyhledávání lepší než kdykoliv předtím, pokud jde o význam, svěžest a komplexnost.

Google uvedl, že dnes je spamu ve vyhledávání v anglickém jazyce o polovinu méně než před pěti lety a spam v jiných jazycích je dokonce nižší než v anglickém jazyce. Nicméně Google také uvedl,že v posledních měsících zaznamenali více spamu ve vyhledávání proti, kterému již zaznamenali pokrok a mají snahu dále zlepšovat kvalitu služby vyhledávání.

Jen pro připomenutí, Webspam je nevyžádaný výsledek stránek, který je uveden ve vyhledávání,kdy se internetové stránky snaží podvádět ve svém umístění, pro dosažení vyšších pozic ve výsledcích vyhledávání nebo jinak porušují vyhledávací pokyny vyhledávače. Před deseti lety byla situace tak špatná, že vyhledávače pravidelně zobrazovali off-topic (mimo téma) webové spamy pro mnoho různých vyhledávání. Google úspěšně zasáhl proti typu webového spamu „Pure-Webspam“, který už se výsledcích nezobrazuje, ale někteří spammeři se uchylují k lepším nebo dokonce k nelegálním taktikám, jako je nabourávání internetových stránek.

Ve zprávě je dále uvedeno, že jak Google zvýšil svoje místo a čerstvost v posledních měsících, tak indexuje kvalitní obsah,ale samozřejmě také nějaký webspam. Pokud chtějí uživatelé reagovat na tuto zprávu, nedávno Google spustil nový přepracovaný dokument třídění, který ztěžuje spamování na stránce pro vyšší pozice ve vyhledávání. Nový klasifikátor je lepší v detekci spamu na jednotlivých stránkách, např. opakované spamování jednoho slova nebo druhu fráze, které mají tendenci zobrazovat se jako nevyžádané, automatizované a sebe podporující komentáře. Google také vylepšil schopnost odhalit pirátské stránky, které byly hlavním zdrojem spamu v roce 2010. Společnost také dále pracuje na hodnocení více změn, které by měly pomoci třídit internetový spam ještě níže ve vyhledávání, včetně jedné, která se týká především stránek, které kopírují ostatní obsah a stránky s nižší kvalitou obsahu.

Google také spustil v roce 2010 dvě hlavní algoritmické zaměřené změny na stránky s nízkou kvalitou. To jsou stránky nazývané Content-Farms (obsahové farmy), které obsahují mělký nebo obsah s nízkou kvalitou.

Společnost také uvedla prohlášení proti zprávám, které uváděly, že nezabraňuje zobrazování webspamu, pokud mají na stránkách umístěnou Google reklamu. Společnost uvedla, že vždy přijímá opatření proti stránkám, které porušují jejich pokyny pro kvalitu, bez ohledu na to,zda zobrazují jejich reklamy.

„Lidé se dostatečně starají o vyhledávač Google a vždy společnosti sdělují jaká zlepšení by chtěli pro vyhledávání“, sdělil hlavní inženýr Matt Cutts a dále uvedl, „Společnost Google oceňuje tyto připomínky od uživatelů a v kombinaci s nimi umožňují společnosti prozkoumat každou příležitost pro možná zlepšení“. Google také dále vyzval uživatele pro zasílání dalších připomínek, které by mohly zlepšit kvalitu vyhledávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *