Proč používat pro firmu virtuální sídlo

Co je virtuální sídlo/ kancelář

Virtuální sídla jsou v dnešní době velmi oblíbenou službou. Při zakládání nové společnosti je nutné myslet také na to, kde bude mít společnost sídlo. Sídlo společnosti je možné umístit v místě bydliště jednatele či společníka. Je však třeba mít na paměti, že finanční i jiné orgány státní správy zde mohou provádět kontroly.

A podle zákona na to mají právo. Pokud tedy nově vznikající či stávající společnost (např. z důvodu výpovědi z nájmu) nemá k dispozici vhodné prostory a nechce zřizovat sídlo společnosti v místě bydliště svého majitele, může být vhodným řešením právě virtuální sídlo.

Virtuální sídlo je službou, kdy její poskytovatel za předem stanovený měsíční či roční poplatek pronajímá právnické osobě adresu, která je zapsána do obchodního rejstříku jakožto sídlo.

Využívání virtuálního sídla je dle občanského zákoníku zcela legální a není pravdou, že je využíváno jen podvodníky. Tyto názory vychází převážně z nepochopení, k čemu virtuální sídla slouží.

Služba virtuálního sídla obsahuje označení sídla na dané adrese podle podmínek zákona (virtuální sídlo firmy je označeno na poštovní schránce klienta a na budově), vydání souhlasu s umístěním sídla, jakož i možnost volby sídla dle preferencí a finančních možností klienta.

Součástí je rovněž návrh a příprava smlouvy o poskytnutí virtuálního sídla a následně vyřízení veškeré právní agendy spojené s podáním návrhu na zápis změny do obchodního rejstříku o změně sídla.

V nabídce je rovněž služba kompletního systému přebírání pošty. Je na dohodě, zda k přebírání a následném přeposílání bude docházet denně, či jednou týdně, problém není ani skenování dokumentů a jejich zasílání na předem dohodnutý e-mail. Mezi další doplňkové služby patří možnost využívání zasedacích místností a technického zázemí, služby asistentky, či komplexní poradenský servis. 

Výhody virtuálních kanceláří

Výhodou zřízení virtuálního sídla společnosti je značná úspora nákladů ve srovnání se standardním pronájmem kanceláře, zvláště jedná-li se o kancelář v centru hlavního města na lukrativní adrese. Virtuální sídlo v Praze je proto jasnou volbou pro klienty, kteří poptávají kombinaci určité prestiže a současně rozumně vynaložených peněžních prostředků.

Další výhodou virtuální kanceláře je bezesporu reprezentativnost. Pokud hledáte pro svou společnost opravdu reprezentativní virtuální kancelář, tedy místo, které budete hrdě uvádět coby kontaktní adresu společnosti a Vaši klienti budou nadšení z překrásných interiérů, řešením je právě virtuální kancelář v Praze.

Výhodou je i možnost využívání zasedacích místností dle potřeby, a to s veškerým administrativním zařízením, bonusem jsou služby asistentky a komplexní poradenský servis na jednom místě.

Pro koho je virtuální sídlo určeno

Jak již bylo řečeno výše, virtuální sídlo je určeno zejména klientům, kteří si zakládají na určité prestiži svého podnikání a potřebují tomu odpovídající zázemí. Konkrétní nabídku virtuálních sídel najdete na stránkách www.parkerhill.cz.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *