Vybíráme herní monitor

Zkušenější hráči jistě věcí, že ne každý monitor je stejný, zatímco některé jsou spíše do kanceláře pro denní využití, jiné jsou monitory pro hráče.

Výběr kvalitního herního monitoru je v dnešní době zásadní rozhodnutí, neboť špatný LCD monitor může jednotlivé hry zkreslovat nebo být pomalejší, než se pohybujete, nebudete tak mít k dispozici ihned obraz bez prodlev a nezahrajete si.

Podle jakých parametrů vybírat vhodný herní LCD monitor

  • Rozlišení – určitě každý monitor, který je vybaven pro hráče, by měl mít Full HD rozlišení, což je 1920 x 1080 jednotlivých obrazových bodů. K takovému rozlišení se zpravidla doporučuje i vhodná úhlopříčka 22 nebo 24 palců, což je rozměr, na kterém se vám bude dobře hrát.
  • Odezva – u herního monitoru podstatný parametr, zvlášť pokud hrajete střílečky, u kterých rozhoduje vaše reakční doba. U herního monitoru byste neměli jít nad 5 milisekund, méně je lépe.
  • Jas – většina monitorů má jas nastavitelný, přičemž však existují monitory, které mají v základu danou hodnotu jasu. Pokud bude jas slabý, bude obrazovka tmavší a vaše oči potřebují více zaostřovat, což bývá při dlouhodobém hraní obtíž, vhodné jsou tedy hodnoty přibližně 300 kandelů / metr čtvereční.
  • Připojení – nezbytnou součástí monitoru je také způsob, jak ho připojíte k počítači. Herní monitory vyžadují digitální rozhraní DVI, které zvládá všechna vyšší rozlišení, takže nenastanou komplikace. Výhodou je mít dostupné i další druhy portů.

Doplňky k hernímu monitoru

Každý herní LCD monitor vyžaduje i příslušenství, bez kterého si nezahrajete. Jestliže si chcete hru opravdu užít, budete potřebovat nejen počítač a monitor, ale také další vybavení, mezi které patří především:

  • Reproduktory / sluchátka – většina hráčů využívá pro hraní sluchátka s mikrofonem, je to tím, že třeba u stříleček přesně vědí, z jakých stran protihráči běží, zatímco v reproduktoru se tento zvuk odráží po místnosti, takže hráči nemají dostatečný přehled.
  • Herní klávesnici a myš – herní vybavení se týká i klávesnice, která je nejen podsvícená, ale má vyznačené i klávesy, které se často při hraní využívají. U herní myši se sleduje ergonomie, počet programovatelných tlačítek a samozřejmě rychlost a přesnost. Oblíbené jsou např. herní myši značky Razer.

Repasované herní monitory

Jestliže nechcete platit přemrštěné částky v elektro obchodech, můžete vyzkoušet tzv. repasované monitory, jejichž nabídka je stále širší. Tato alternativa není vůbec špatná, jak si většina myslí. Monitory pochází většinou z výstav, leasingu či jsou vrácené v zákonné lhůtě.

Než se dostanou do opětovného prodeje, jsou zkontrolovány různými testy, aby se ověřila jejich stoprocentní funkčnost, až poté jsou znovu nabídnuty k prodeji. Máte tak jistotu, že si kupujete kvalitní produkt.

Použité LCD monitory mají několik předností, přičemž mezi největší patří pořizovací cena, která je kolikrát až o 70 % nižší než původní cena nového výrobku. Na repasované zboží se také vztahuje záruka 12 měsíců. Najdete je např. na stránkách inComputer.cz

Jeden myslel na “Vybíráme herní monitor

  • 29.4.2021 (21:56)
    Trvalý odkaz

    Díky za tipy, pořídil jsem si herní mašinku a chce to ještě nějaký pořádný monitor. Lukáš

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *