Palivové dřevo je opět v kurzu

Dřevo je jedním ekologickým i poměrně ekonomicky výhodným palivem, není tedy divu, že se k němu lidé vracejí po boomu topení plynem nebo elektřinou. Zmíněné energie totiž nejsou nijak levnou záležitostí, a i když nemusíte pro zatopení hnout prstem, výrazně zatíží rodinný rozpočet. Palivové dřevo je velmi žádané a lidé ho dnes shánějí jako hlavní i doplňkový zdroj tepla.

Nakupte si dřevo na zimu včas

Kdy se nejlépe vybavit dřevem na zimu? Pokud možno včas. Ceny bývají nejvýhodnější na jaře a v létě, proto s koupí neotálejte až na podzim nebo dokonce zimu. Zkrátka myslete dopředu, ceny jsou výhodnější jak za měkké dřevo, tak i za tvrdé. Jaké vlastně vybrat? Měkké dřevo, například smrkové, je vhodné na zátop, kombinace s tvrdým dřevem zase pro dlouhodobé udržování ohně a dobrou výhřevnost. K nejoblíbenějším druhům tvrdého palivového dřeva patří buk nebo dub.

Rady pro výběr dodavatele palivového dřeva

Rozhodli jste se pro nákup palivového dřeva? Mnoho lidí nemá možnost získat topivo jiným způsobem, nebo na štípání a skládání zkrátka nemají čas. Navíc dřevo potřebuje vyschnout, než jej použijeme. Nákup od specializované firmy může být dobrá možnost, ale dodavatele vybírejte pečlivě. Je totiž rozdíl, jestli vám přivezou hromadu dřeva, které vám vysypou před dům, nebo když obdržíte precizně urovnané dřevo na jednotlivých paletách, dobře vyschlé, a vaší jedinou starostí bude palety uložit tam, kde jste si na ně udělali místo. Tuto pohodlnou možnost nabízí společnost OPTIMTOP s.r.o., která kromě palivového dříví dodává i brikety, pelety nebo pytlované uhlí.

Využijte dopravu po ČR zdarma

Pokud si objednáte minimálně jednu paletu palivového dřeva od OPTIMTOP, dopravu budete mít po celé ČR zdarma, což je opravdu lákavé. Cena je bezkonkurenční na trhu a mimo topnou sezonu je nákup nejvýhodnější. Objednat můžete telefonicky nebo přes internet, jak vám to více vyhovuje, domluvte se na dovozu a už můžete začít vyhlížet své dřevo na zimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *