Podnikání je příležitost pro každého

Vzhledem k otevřenosti trhu a mnoha odvětvích, ve kterých je doslova minimální konkurence, chce celá řada lidí začít podnikat. To s sebou nese různá úskalí a samozřejmě vždy je riziko, že se náš plán nebude vyvíjet podle našich představ. Firmu je možné založit téměř kdekoliv. Pokud například uvažujete o vstupu na slovenský trh, určitě vám přijdou vhod informace, jak založit sro na Slovensku. Stejně jako v Čechách je i zde celý proces relativně snadný, zvláště pokud zvolíte založení formou koupě již hotové společnosti. Díky tomu lze začít podnikat doslova za pár dní.

michalska2

Mějte svou firmu již za pár dní

Zatímco standardní založení firmy většinou doprovází řada právních úkonů a celé založení může trvat až několik týdnů, existuje i značně pohodlnější možnost, která se nazývá Ready made společnosti. Jedná se o takové firmy, které jsou nově založeny právě za účelem prodeje. Řada firem, které se touto oblastí zabývá vám tak nabídne rychlý prodej společnosti, což pro vás znamená, že doslova za pár dní již můžete tuto firmu vlastnit. To je hojně využíváno v těch případech, kdy potřebujete začít podnikat skutečně co nejdříve a standardní proces zakládání by vás pouze zdržoval.

Nezapomínejte na sídlo

Jednou z nejdůležitějších věcí při zakládání nebo kupování společnosti je její sídlo. Bez něho totiž žádná společnost nemůže existovat. Vždy je proto dobré najít si výhodný pronájem sídla, díky čemuž budete mít vše oficiálně v pořádku, ale zároveň i ušetříte nemalé peníze. Ve většině případů se totiž jedná o takzvaná virtuální sídla, která vaší firmě poskytnou vše potřebné z pohledu zákona, a zároveň vyjdou na minimum toho, co by stál pronájem reálné kanceláře na jakékoliv jiné adrese. Proto této možnosti využívá řada podnikatelů jak v Česku, tak samozřejmě i na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *