Používáte firemní notebook nebo vozidlo? Nezapomeňte se pojistit!

Co se stane, když poškodíte firemní telefon nebo notebook? Škodu uhradíte! A co se stane při nehodě s firemním vozem, kterou zaviníte? Škodu uhradíte! Ptáte se z čeho? Zaměstnavatel může požadovat podle zákoníku práce náhradu škody až do výše 4,5násobku hrubé měsíční mzdy. Při mzdě 40 000 Kč to činí 180 000 Kč, to je citelná ztráta. A kolik stojí kvalitní pojištění, které vám bude krýt v případě obdobných potíží záda?

Běžné nehody s velkými finančními důsledky

Nehody, kdy dojde neopatrností k vylití kávy nebo čaje do notebooku, upadne měřící přístroj nebo se převrhnou citlivé laboratorní váhy, se stávají dnes a denně. V případě, že se tak stane při plnění pracovních úkolů a dotyčný zaměstnanec je v pracovněprávním vztahu ke svému zaměstnavateli, který má sídlo nebo místo podnikání v České republice, je zaměstnanec povinen po domluvě se svým zaměstnavatelem škodu uhradit. V případě pojištění odpovědnosti, které stojí několik stovek měsíčně, může být ale v klidu.

Pojistka na blbost v práci

Jedná se o obdobu produktu známému z občanského života, kterému nikdo neřekne jinak než pojistka na blbost. Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu se však sjednává s maximální pojistnou částkou ve výši 500 000 Kč právě s ohledem na plnění, které může po zaměstnanci jeho zaměstnavatel požadovat. Navíc je součástí pojistky vždy spoluúčast, jejíž výši si lze nastavit. A jaké druhy tohoto pojištění existují?

Pro administrativní pracovníky i řidiče služebních vozů

U pojišťovny ERGO existují tři varianty tohoto pojistného produktu. Standardní verze se hodí pro všechny administrativní, technické nebo kancelářské profese, protože se při vzniklé škodě nezkoumá pracovní náplň. Pro všechny, kdo řídí firemní vozy, se hodí varianty ŘIDIČ a ŘIDIČ PLUS. Právě posledně zmiňovaná varianta je určená zaměstnancům, kteří mají přidělený firemní vůz, navíc jej mohou používat se souhlasem k soukromým jízdám. Pro všechny varianty navíc platí, že mají celosvětovou platnost, což přijde vhod na služebních cestách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *