Kabely a potrubí snadno namontujete s pomocí příchytek

Kvalitní kabelové příchytky jsou naprosto nezbytné. V tomto článku vám proto ukážeme, jaké máte vlastně možnosti.

Montáž kabelů může ztížit absence jedné věci. Příchytka na kabely je totiž mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát. V některých případech se bez ní sice obejdete, ke kvalitní montáži ji ale budete opravdu potřebovat.

Kdy přijde vhod kov?

Kabelové příchytky jsou dostupné v celé řadě provedení a materiálů. Většinou se vyrábí z páskového železa, ty ale mnohdy nemají dostatečnou pevnost pro trvalé a spolehlivé upevnění. Pásovina navíc může svými ostrými hranami poškodit izolaci kabelů a snížit tak životnost celé elektroinstalace. Jsou ale chvíle, kdy se tyto železné příchytky k montáži kabeláže dokonale hodí.

Výhodou železa je především možnost jeho svařování. Příchytka tedy může být navařena na některé materiály a získat tak opravdu trvalé přichycení. Svařování se ale také vyplatí jen v některých případech. Zejména u robustnějších instalací, kde je potřeba připevnit velké množství kabelů. U dvou nebo třech kabelů se svařování opravdu nevyplatí, protože tak malé množství nevytváří na konstrukci potřebný tlak.

Další typy příchytek

Kabelová příchytka z plechových objímek je tedy v některých případech vhodným řešením vašeho problému. Jde totiž o lehký, ale stále dostatečně robustní materiál. S jeho pomocí můžete připevnit menší množství kabelů a mít jistotu, že budou připevněné kvalitně a na dlouhou dobu. Alternativou ke kovovým a plechovým příchytkám pak může být plastová varianta. Opět dostatečně pevná a oproti výše zmiňovaným variantám také výrazně levnějším.

Záleží tedy jen na vás, jakou variantu si vyberete. Jestliže ale chcete mít jistotu, že kabelové příchytky nakoupíte v opravdu prvotřídní kvalitě a za výborné ceny, zamiřte na eshop Schnabl.cz. Tady naleznete všechno potřebné nejen pro přichycení kabelů, ale také další nezbytné komponenty, které by se vám při montáži mohly hodit. Všechny produkty navíc pořídíte za skvělé ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *