S chytrými hodinkami od LG si i zavoláte

Chytré hodinky jsou čím dál více oblíbenější hračkou. Fungují však jako periferie chytrých telefonů. Společnost LG se však rozhodla vydat trošku jiným směrem a představila svůj model Watch Urbane W200 3G. Novinka funguje i bez chytrého telefonu. Může ho dokonce i nahradit, jelikož je s nimi možné telefonovat.

Jak je to s chytrými hodinkami

Většina aktuálně nabízených modelů chytrých hodinek potřebuje k svému provozu chytrý telefon. Je tedy otázkou, jak moc praktické jsou. Uživatelé na malém displeji vidí důležité informace a nemusí tak vytahovat mobil z ruky. U některých modelů je pak možné odpovídat na SMS zprávy či dokonce volat. Jenže výše uvedené vlastnosti bylo možné využívat jen v případě, že byl v blízkosti připojený smartphone.  V případě, že jste si zapomněli telefon doma, byly z chytrých hodinek rázem normální hodinky.

Vše by však měl změnit nový model od LG, který slibuje slot na SIM kartu a díky tomu může fungovat samostatně. Hodinky tak splní úlohu mobilního telefonu. Model má 1,38palcový kulatý dotykový displej s rozlišením 480×480 bodů a jemností 348ppi. Střeva obsahují čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 při frekvenci 1,2 GHz. Pro aplikace je připraveno 768 MB operační paměti a 4GB úložný prostor.

Další výbava, kterou ukrývají tyto hodinky, je snímač tepové frekvence, wi-fi a bluetooth.  Za kompaktní rozměry a průměrnou hardwarovou výbavu si však připlatíte. Za chytré hodinky zájemci zaplatí 10 000 korun. Na trhu existují i výkonnější modely, které však nedisponují možností telefonování a slotu na SIM kartu. Díky této vymoženosti si model získá na trhu určité procento příznivců, ale bude to dostatek na to, aby se zapsal do historie a stal se velmi oblíbeným? Nebo konkurence přijde se stejnou technologií a lepší výbavou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *