Společnost Google investovala do nových inovací obsahu

Společnost Google dnes uvedla na svém blogu, že investovala finance do mezinárodní institutu ve Vídni, které budou použity pro sponzorování novinek inovací obsahu (The IPI News Innovation Contest).

Google má zájem podílet se na nových způsobech vytváření a poskytování žurnalistiky v digitální podobě. Společnost za poslední rok získala nové partnerství s vydavateli po celém světě pro vývoj technologických řešení, včetně nedávno spuštěné služby Google One Pass, která nabízí nový způsob prezentace příběhů online a zvýšení příjmů.

Společnost Google již v říjnu loňského roku investovala 5 milionů amerických dolarů do neziskové organizace v USA, která pracuje na nových možnostech přístupů k žurnalistice.

Dnes společnost oznámila, že investovala 2,7 milionů amerických dolarů do Mezinárodního tiskového institutu, se sídlem ve Vídni, které budou použity pro sponzorování novinek inovací obsahu (The IPI News Innovation Contest). Toto odvětví se snaží najít a financovat průlomové nápady, které budou mít dopad pro budoucí digitální novinky v komunitách po celé Evropě,Středním Východě a Africe.

Granty budou udělovány jak pro neziskové, tak i pro ziskové organizace, které pracují na iniciativě digitální žurnalistiky, včetně Open Source aplikací a projektů mobilních technologií. Zájemci mohou předložit jejich návrhy až do 1. června 2011, které jsou zaměřené na inovace v online žurnalistice, nové ekonomické modely, novinky a vzdělávání v oblasti digitálních zpráv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *