Společnost Nintendo oznámila novou herní konzoli Nintendo Wii U

Společnost Nintendo představila v pondělí 7.6. 2011 na veletrhu E3 novou herní konzoli s názvem Nintendo Wii U.

Nová herní konzole Wii U je vysoká přibližně 1,8 cm, široká 6,8 palců a 10,5 cm dlouhá. Konzole Wii U bude obsahovat zcela nový herní ovladač, který obsahuje 6,2 palcový dotykový displej s rozlišením 16:9. Herní ovladač obsahuje klasická tlačítka a dvě nové touchpad tlačítka, také vestavěný akcelerometr a gyroskop, dále reproduktory, fotoaparát, mikrofon a další funkce. Prostřednictvím tohoto herního ovladače budou moci uživatelé hrát jejich oblíbenou hru přímo na obrazovce televizoru a nebo přímo na displeji, který je umístěn na ovladači. Také je možné prostřednictvím nového ovladače hrát hru na televizoru a zároveň na displeji herního ovladače.

Nová konzole Nintendo Wii U podporuje rozlišení 1080p, 1080i, 720p, 480p, 480i, dále je kompatibilní s HDMI. Konzole bude mít dále flash paměť s možností navýšení paměti přes SD kartu nebo externí USB pevný disk. Nintendo Wii U bude dále obsahovat procesor IBM Power-based multi-core microprocesor a také 4 USB 2.0 sloty. Nová konzole bude také podporovat herní tituly z předešlých verzí konzolí Wii.

Více informací o nové konzoli Nintendo Wii U nebylo sděleno a měly by být k dispozici v roce 2012, kdy bude oficiálně spuštěn prodej této herní konzole. Více informací o nové konzoli se můžete dozvědět na oficiálních stránkách zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *