Technika pro prvotřídní tlumočení

Se zvyšující se mobilitou dochází i k nárůstu migrace. Lidé se pohybují napříč národními i globálními prostory a díky zlepšujícím se informačním i dopravním technologiím a infrastrukturám se jejich mobilita stále zvyšuje. Úměrně tomu narůstá i navazování vztahů napříč spektrem různých zemí s různými kulturami a jazyky. Ať už se jedná o obchodní, právní nebo osobní vztahy, stále častěji vznikají situace, ve kterých je potřeba tlumočníka nebo překladatele, protože všichni chceme, aby nám bylo rozuměno a abychom i my rozuměli ostatním. A perfektní tlumočení, na kterém závisí úspěch obchodního jednání nebo mezinárodní prezentace, si vyžaduje špičkovou tlumočnickou techniku.

Co všechno je tlumočnická technika

Na různých konferencích, na kterých se mluví cizími jazyky, je zpravidla vyžadováno simultánní tlumočení. K jeho zajištění slouží tlumočnická kabina, což je zpravidla demontovatelná přenosná kabina vybavená sluchátky, mikrofony, kabeláží a dalším příslušenstvím, umístěná s dobrým výhledem na sál, ve kterém probíhá jednání.  Pro každý cizí jazyk se doporučuje jedna kabina se dvěma tlumočníky, kteří se mohou v případě potřeby zastoupit. Při nedostatku místa je možné použít i malé kabiny pro postavení na stůl. Součástí instalace tlumočnické techniky je i vybavení pro jednotlivé účastníky akce, což je většinou bezdrátový přijímač a sluchátka.

Při tlumočení pro menší skupinu osob se s úspěchem používají průvodcovské sady, takzvané „šeptáky“. Využívají se zejména při provádění turistů, při exkurzích, prohlídkách továren nebo historických památek. Obsahují bezdrátový mikrofon a pro každého účastníka přijímač se sluchátkem.

Jak vybrat tlumočnickou techniku?

Před vlastním pronájmem tlumočnické techniky je dobré vědět, kolik bude předpokládaných účastníků a v jakých prostorách bude tlumočení probíhat. Jestli půjde o velké sály nebo malé salonky. Některé prostory bývají vybaveny ozvučením, na které lze tlumočnickou techniku připojit. Většina agentur je také schopna zajistit tlumočníky a postarat se o kompletní audio a videotechniku.

Vybírejte u odborníků

Předpokladem zajištění kvalitních služeb je zapůjčení tlumočnické techniky u profesionálů. Jednou z ověřených firem je společnost ECONOMIC SERVICE s.r.o. sídlící v Praze. Pronájmem audio a videotechniky se zabývá už od roku 1991 a za tu dobu získala nepřeberné množství zkušeností a spokojených zákazníků. Staňte se i vy dalším z nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *