V budoucnosti se budeme milovat s roboty

V budoucnosti se budeme milovat s roboty. Že to zní jako hudba daleké budoucnosti? Jste na omylu. Je dost možné, že o svojí nevinnost lidé budou přicházet při sexuálních hrátkách s roboty. Sexuální revoluce s roboty by měla propuknout během deseti let. Alespoň tak to tvrdí profesor Noel Sharkey z katedry robotiky na Sheffield University.

Jaké to bude s robotem

Je celkem jasné, že nástup robotů ovlivní náš současný život. Bude to však do takové míry, že s nimi budeme mít i pohlavní styk? Jak to celé budeme vnímat? V dnešní době jsou na světě modely robotů, které mají omezenou slovní zásobu a sexuální roboti, jsou dostupní už nyní, i když ne v takové míře, aby to znamenalo změnu sexuálních potřeb lidí. Za deset let, bude vše jinak.

V minulosti byly úřady zaskočeni masivním nástupem internetové pornografie. Podobně tomu může být i v budoucnosti, kdy se budou vyrábět sexuální roboti, kteří budou k nerozeznání od živých lidí. Je tedy otázkou, zda bude jejich kvalita dostatečná, aby mohli zastoupit lidského jedince. Navíc může jejich vytvoření poškodit vztahy mezi pohlavími a dokonce i dětmi. Ty se mohou se sexem setkat mnohem dříve. Stačí jen počkat, až nikdo nebude doma a vypůjčit si rodinného robota.

Pokud se poučíme z minulosti, je jasné, že lidé si na novinku v oblasti sexuálních služeb rychle zvyknou a budou je využívat stále častěji. Je to díky jednomu prostému důvodu. Robot totiž může uživateli splnit specifické potřeby, ať už do vzhledu nebo sexuálních požadavků.

Skuteční muži a ženy mají k ideálu hodně daleko. Je tedy dost možné, že robot bude splněným snem pro mnoho lidí a mezi vztahy lidského páru pronikne nejistota, strach a odcizení, jelikož robot bude partnerovi blíž, než opravdový, lidský partner.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *