Vývojář si nevystačí pouze s programováním. Co ještě potřebuje umět?

Programování je základ. Pokud ale chce vývojář vydržet v oboru co nejdéle, potřebuje toho umět mnohem víc. Co? To se dozvíte v tomto článku.

Vývoj software na míru je něco, co v posledních letech láká čím dál více nových uchazečů právě k programování. Věděli jste ale, že moderní programátor si pouze s uměním programovacího jazyka nevystačí? V následujících řádcích vám proto ukážeme tři další užitečné schopnosti, které by měl mít každý kvalitní vývojář a programátor.

Schopnost organizovat práci

Vývoj software na zakázku není něco, co zvládnete během jednoho odpoledne. Při vývoji složitých webových aplikací, eshopů nebo interního firemního softwaru budete potřebovat dostatek času na to, abyste dokončili alespoň základní funkcionalitu. Vývoj aplikací se proto dělí na několik fází, které byste sami měli respektovat. Stejně jako plnění termínů, které vám může v konečném důsledku vynést větší prestiž v oboru.

Schopnost pracovat v týmu

Vývoj software na zakázku někdy nezvládnete sami. A to ani v případě, že pracujete jako vývojář na volné noze. V některých případech totiž budete potřebovat pomocnou ruku. Ať už jde o někoho, kdo vytvoří unikátní UI, připraví kvalitní texty nebo vám pomůže s vytvořením nových funkcí. Jestliže se chcete zaměstnat ve firmě, pak je schopnost pracovat v týmu naprosto nezbytná. Naučte se pracovat s GITem a dalšími programy, které jsou právě pro tuto činnost nezbytné.

Ochota rozvíjet svoje znalosti

IT sektor je turbulentní jako žádný jiný. Co platilo před pěti lety už dnes platit nemusí. To samé platí i o programování. Základní principy se zpravidla nemění, ale nové frameworky a další užitečné pomůcky přibývají jako houby po dešti. Ochota učit se novým věcem a přizpůsobovat se je tedy naprosto nezbytná, pokud chcete v oboru vydržet co nejdéle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *