Youtube je nejpopulárnější stránkou na Smart telefonech

Server pro video sdílení Youtube, je nejpopulárnější webovou stránkou mezi uživateli Smart telefonů. To představuje, že podíl datových mobilních přenosů stránky je 17%, uvedla to ve zprávě společnost Allot Communication.

Youtube pokračuje v provozu jako jediná nejvýznamnější stránka pro video streamování, která představuje 45% celkového provozu, ze všech ostatních stránek pro video streamování a 17% celkového provozu mobilních sítí, uvedla společnost ve zprávě.

Minulý měsíc Youtube sdělilo, že stránky navštěvuje více než 200 milionů uživatelů denně, přes Smart telefony a jiná mobilní zařízení, která jsou připojena k internetu.

Společnost Allot Communication ve zprávě dále uvedla, že ve druhé polovině roku 2010 video streamování rozšířilo svůj náskok před ostatními službami, kde představovalo video streamování 37% z celkového provozu. Sdílení souborů představovalo 30% z celkového provozu. Společnost Allot uvedla, že z tohoto průzkumu je vidět, že mnoho uživatelů používá mobilní internet jako náhradu běžného připojení. Služby jako internetový telefon Skype a instantní posílání zpráv přes Messenger, představovalo jen 4% z provozu. Sociální sítě v mobilní používání rostou rychle, Twitter o 1.8% o proti roku 2010 a Facebook o 1%.

Americká společnost Allot Communication připravila zprávu na základě statistických údajů shromážděných z mobilních sítí po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *