Myspace oficiálně oznámila propouštění zaměstnanců

Sociální síť Myspace nyní oficiálně oznámila, že bude propouštět 47% svých zaměstnanců, tuto informaci jsme uvedli již v předešlém příspěvku, kde propuštění zaměstnanců ještě nebylo oficiální.

V prohlášení uvedl CEO Myspace Mike Jones, že propustí přibližně 500 zaměstnanců ve všech divizích po celém světě.

„S naší nově spuštěnou verzí stránek, jako zábavnou destinací pro mladé, jsme zavedli mnohem větší zaměření, výrazně vylepšený produkt a aktualizovanou technologickou platformu“, říká Jones v prohlášení.

Nyní to vypadá, že Myspace má několik obchodních strategií. Na mezinárodní úrovni, bude společnost vstupovat do partnerství ve Velké Británii, Německu a Austrálii, pro správu prodeje reklamy a obsahu. Kromě toho bude také Myspace spolupracovat se společností Fox Networks, která byla partnerem v jiných mezinárodních územích.

Myspace, která byla původně sociální síť jako je Facebook, oznámila plány na vylepšení v říjnu 2010, kdy uvedla, že bude spíše zábavním místem, než místo, kde se jen schází kamarádi. Od oznámení má sociální síť nový design a více služeb.

Další informace o Myspace říkají, že sociální síť má stále klesající provoz stránek a příjmy a může být dokonce prodána v tomto roce, jak jsme již také uváděli.

Prozatím podle prohlášení Jonese, „nový“ Myspace má pozitivní výsledky a také nové uživatele. Jones říká, že bylo vytvořeno více než 3,3 milionů nových profilů od spuštění nové verze stránek a, že tam byl asi 4% nárůst v mobilním používání, mezi listopadem a prosincem 2010. Tímto je celkový počet uživatelů této sociální sítě 22 milionů.

„Tyto změny byly nezbytné, s cílem poskytnout společnosti jasnou cestu pro udržitelný růst a ziskovost“, říká Jones a dodal, že rozhodnutí nemá nic společného s výkonem Myspace, „nová organizační struktura nám umožní více se pohybovat obratně, vyvíjet produkty rychleji a dosáhnout větší flexibility po finanční stránce„, uvedl Jones.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *