3 důvody, proč nepoužívat cloudové aplikace
V dnešní době už velice snadno seženete kvalitní aplikace v cloudu. Proč je ale dobré držet se od nich dál? Na to se podíváme v tomto článku.
Pokrok nezastavíš. To je ostatně vidět na počítačích a virtuálním prostoru. Ten se v posledních letech vyvinul tak rychle, že bychom si to před několika roky ani nedokázali představit. V moderních firmách tak hrají čím dál větší prim cloudové aplikace. Software pro řízení firmy, peněžních toků, zaměstnanců, pro práci i pro správu času. To všechno je dnes dostupné v online podobě. Věděli jste ale, že i tento způsob má spoustu nevýhod? V tomto článku vám ukážeme tři nejzávažnější.
Můžete přijít o data
Tlak na zabezpečení dat je na velké společnosti kladen ze všech stran. To ale neznamená, že čas od času nedojde k nějakému úniku. Pokud se stane součástí úniku i váš software pro firmu a informace, které o vás poskytovatel schraňuje, může vám to přivodit spoustu problémů.
Bez internetu ani ránu
Cloudové aplikace bez internetu prostě fungovat nebudou. Pokud tedy budete potřebovat pracovat, ale nebudete mít k dispozici stabilní připojení, budete nahraní. Většinu cloudových aplikací si ale můžete nainstalovat do počítače a eliminovat tak tento problém. Pokud tedy nejde o program, který vás má propojit s týmem. Ten je bez připojení k internetu nepoužitelný.
Vyšší cena
Takto generalizovat to nejde, ale u cloudových aplikací je mnohem větší pravděpodobnost, že si za ně budete muset zaplatit. Většina vývojářů přitom používá model, kdy platíte nikoliv licenci, ale pravidelné předplatné. Náklady na cloudové aplikace se vám tak v průběhu let mohou pořádně prodražit. Některé desktopové aplikace fungují na podobném principu, ve většině případů ale narazíte na open source variantu nebo verzi zdarma. Což je logické, protože vývojáři nemají žádné další náklady v podobě plateb za údržbu serverů.