Firma Adobe vydala nový video Flash Player 10.2

Společnost Adobe dnes vydala novou verzi Flash přehrávače 10.2 (Flash Player) s technologií nazvanou Stage Video a navrženou tak, aby přehráváni Flash videa bylo méně náročné pro počítačový procesor a baterii.

Nová verze Flash přehrávače 10.2 umožňuje internetovým stránkám využít plnou hardwarovou akceleraci celého videa. To znamená, že technologie Stage Video umožňuje Flash přehrávači přehrávat ještě vyšší kvalitu obrazu a zároveň používá výrazně nižší výkon počítače a to umožňuje uživatelům lepší zážitek z přehrávání videa a nabízí vyšší výkon a životnost baterie.

Flash Player 10.2 nyní nabízí prostřednictvím technologie Stage Video přehrávání HD videa 1080p s využitím 1% až 15% CPU vašeho počítače a to u Mac i Windows počítačů. Mnoho počítačů od netbooků až po desktopy nyní může přehrávat úhledné HD video, které je nabízeno na internetových stránkách.

Technologie Video Stage také používá hardwarovou akceleraci v kombinaci s dalšími prvky videa, jako jsou text nebo grafika, pop-up reklamy a ovládání přehrávače. Webový vývojáři budou potřebovat aktualizovat svůj software pro Video Stage rozhraní, tutorial pro aktualizaci je k dispozici na odkazu zde. Google již také aktualizoval svůj přehrávač na stránkách Youtube. Nový Flash Player 10.2 používá hardwarovou akceleraci také pro Internet Explorer 9 pro vyšší výkon a hladší přehrávání.

Flash Player 10.2 je možné stáhnout z internetových stránek Adobe. Pro uživatele Google Chrome je již nový Flash přehrávač vestavěn do prohlížeče a nainstalován automaticky s aktualizacemi prohlížeče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *