České firmy se už nebojí investovat do robotů. Úplná robotizace se očekává do tří let

Už dlouhou dobu se mluví o robotizaci, která se chystá do českého průmyslu. Zatímco některé firmy jsou modernizaci naklonění, jiné stále ještě nemohou robotům či moderním strojům a technologiím přijít na chuť. Například ve strojírenství, kde působí i firma MSC MetPro, a.s., je modernizace něco, co je nezbytností. Díky moderním strojům se zkvalitňuje výroba. České strojírenské firmy už dávno pochopili, že technologie a roboti nemusí být zkrátka na škodu. Firmy v ostatních oborech si to už začínají uvědomovat také, proto zvažují investici. Dokonce i ti nejmenší firmy chtějí jít do investice po hlavě.

Robotizace se v České republice očekává do tří let

V současné době se moderními technologiemi a roboty pyšní asi jen třiadvacet procent průmyslových společností. V nejbližších třech letech by se však robotizace měla dotknout prakticky všech průmyslových odvětví a všech společností, které v jednotlivých průmyslových odvětvích fungují. To ostatně vyplývá z nedávného průzkumu, který taktéž odhalil, že se do investice do robotů chystají i nejmenší firmy na trhu.

Nejen Česko, ale i zahraniční státy čeká robotická změna

Nemusíte se obávat toho, že se robotizace dotkne jenom České republiky a žádných jiných zemí ne. Robotizaci očekávají i další zahraniční státy, a to především i Polsko, Rumunsko nebo taktéž Maďarsko.

Aktuálně jsme na tom v porovnání s ostatními zmíněnými zeměmi nejlépe, co se robotizace týče. V Maďarsku bychom našli asi jen jedenáct procent firem, které do robotizace dříve investovaly. V Polsku takových firem najdeme zhruba dvaadvacet procent a v Rumunsku jen asi patnáct procent.

Jak již bylo zmíněno, u nás jsou průmyslové společnosti s roboty celkem smíření. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který zároveň říká, že i menší společnosti jsou odhodlány investovat do robotických pomocníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *