Co všechno budete potřebovat pro kvalitní vysílání?

Nejen videokonference vyžadují špičkové vybavení. Co všechno budete potřebovat, abyste mohli uskutečnit kvalitní vysílání? Na to se podíváme v tomto článku.

Co bylo ještě pár let zpět nemyslitelné, to je dnes už možné. Mezi nemyslitelné věci ještě před několika lety patřily špičkové videokonference za nízkou cenu. Konferenční systémy přitom v dnešní době nejsou něčím, co by si mohly dovolit jen ty největší firmy.

Jak na špičkové vysílání?

Broadcasta vysílání vašeho vlastního pořadu nejen na internetu je v dnešní době poměrně jednoduchý. V podstatě k tomu nepotřebujete skoro nic. Vystačíte si pouze s kvalitním internetem a vybavením v podobě mikrofonu a počítače. Zbytek zvládne vaše hlava a ruce. Důležitý je totiž především obsah a jeho kvalita. Za prostředky k jeho dosažení ale už příliš mnoho nezaplatíte.

Něco jiného ale platí pro broadcast Praha, tedy pro televizní vysílání. Pro televizní vysílání přece jen pořád potřebujete licenci. A splnit podmínky je často velice náročné. Připravte se tedy na to, že bude potřeba velká investice nejen do techniky, ale také personálu.

Kvalitní videokonference

Pokud se ale oprostíme od televizního vysílání a přejdeme zpět na videokonferece, tady byste žádný větší problém mít neměli. Kvalitní videokonferenci můžete uspořádat i s poměrně levným vybavením. Během posledního roku se navíc staly standardem klasické videokonference přes běžně dostupné programy, které jsou mnohdy zcela zdarma. S jejich pomocí sice příliš vysoké kvality nedosáhnete, k předání vaší myšlenky by to ale mělo bohatě stačit.

Pro kvalitnější videokonference ale přijdou vhod konferenční systémy. Ty jsou ale poměrně drahé. Jestliže je tedy budete potřebovat jen na několik dní v roce, pak není nic jednoduššího, než si je půjčit. Obraťte se na společnost AVTG, která vám poskytne veškeré vybavení za rozumnou cenu. V ceně budete mít i potřebný servis. Můžete si navíc domluvit i odvoz zařízení z místa vaší konference, abyste ušetřili ještě více času a úsilí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *