Někdy se i nejlepší notebook může kousnout

Nedávno museli řešit majitelé jednoho z nejlepších a nejvýkonnějších notebooků, jeden ožehavý problém. Jejich přístroj zamrzával častěji, než to bylo zdravé. Problém se týkal oblíbeného notebooku MacBook Pro, který patří společnosti s logem nakousnutého jablka. Zamrznutí vznikalo i při běžných úkonech, jako bylo přehrávání videa.

Problém byl z počátku ignorován

V počátku byl problém ignorován a zástupci softwarového gigantu celou záležitost přehlíželi. Trvalo tak dlouho, než se přišlo na to, co celou záležitost se zamrzáváním způsobuje. Zajímavé bylo i to, že problém se týkal jen 13palcových MacBooků Pro s Retina displejem. Větší verze stejného modelu se stejným výkonem neměl takové problémy.

Za všechno může přehrávač Adobe Flash Player v kombinaci s konkrétní verzí operačního systému OS X. Pokud tedy zamrzával váš MacBook Pro, bylo to s největší pravděpodobností právě kvůli této závadě. Pro její vyřešení stačí stáhnout nejnovější aktualizaci. Řešení pro závadu bylo představeno již před několika týdny, ale Apple se k celé věci vyřádil až nyní.

Zamrznutí se týkalo i dalšího jablíčka

Podobný problém se nevyskytl poprvé. Na konci minulého roku zamrzával nejvýkonnější jablečný tablet – iPad Pro. Většina uživatelů měla problém s jejich tabletem v momentě, kdy jej nechali v nabíječce i poté, co byla baterie plně nabita. Tablet se zasekl a jediná možnost, jak ho opět dostat do provozu, byl manuální restart. Vše se opět vyřešilo pomocí aktualizace.

Jak je tedy vidět na výše uvedených příkladech. Někdy se i těm nejvýkonnějším a nejlepším přístrojům na trhu může stát malá nehoda. Opět se ukázalo, že aby se některé problémy začali řešit, musí se spojit uživatelé, jinak výrobci nemají snahu cokoliv měnit. Pokud máte i vy problém se svým jablečným nebo jiným miláčkem, nebojte se ozvat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *