News Corp oficiálně oznámila prodej Myspace

Společnost News Corp oficiálně oznámila, že plánuje prodat sociální síť Myspace. V rozhovoru o prodeji sociální sítě sdělil COO Chase Carey, že nyní je ten správný čas pro prodej sociální sítě novému vlastníku.

Myspace prošla v loňském roce několika změnami,
včetně nového designu stránek, nové pozice spíše jako mediální společnost, než jako sociální síť, nově uzavřené smlouvy o reklamě se společností Google, změnou a propouštění zaměstnanců.

Sociální síť propustila polovinu svých zaměstnanců, na začátku tohoto roku, což Myspace snižuje provozní náklady. Přes tyto změny News Corp sdělila, že není zcela spokojena s výsledky, „příjmy z reklamy jsou nižší, než kdysi bývaly a výsledky Myspace byly nižší, než naše očekávání“, řekl zástupce společnosti.

Chase Carey dále uvedl, „nové Myspace bylo dobře přijato na trhu svými uživateli a máme několik povzbudivých metrik, ale dosáhnout plánu může být jedině pod novým vlastníkem“.

Nové úpravy sociální sítě nebyly pro společnost News Corp levné a ve svém prohlášení o zisku společnost sdělila, že příjem sociální sítě před zdaněním, je 275 milionů amerických dolarů,zdanění se vztahuje na společnost Digital Media Group.

Společnost News Corp koupila sociální síť Myspace v roce 2005 za 580 milionů amerických dolarů a zástupce společnosti Chase Carey uvedl, že je lepší sociální síť prodat spíše dříve, než později.

Myspace pokud jde o digitální vlastnosti a nový design udělalo hodně vylepšení, ale jestli tato vylepšení budou stačit pro prodej novému vlastníku, budeme dále sledovat a sdělovat nejnovější informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *