Nové YouTube na světě

Zakladatel, respektive spoluzakladatel videoportálu Youtube, Chad Hurley chystá svůj vlastní projekt. Tento projekt bude konkurencí současné jedničky na poli internetového videa. Chad Hurley už nespolupracuje na vývoji YouTube a nyní se chystá přijít s něčím novým, neotřelým a zajímavějším pojetím sdílení videa na internetu.

Není to jenom o videu

nové youtube

Poznávací znamení nového projektu je takové, že nepůjde pouze o sdílení videa na internetu bez dalších služeb. S tím by asi nedokázali uspět. Nový projekt by měl fungovat jako sociální sdružení několika služeb, které budou vzájemně provázané a fungovat jako doplňující faktory k videu, které sice bude v ústředí celého projektu, ale sociální koncept bude tím rozdílovým parametrem mezi YouTube a novým portálem od spoluzakladatele Chada Hurleyho.

Nejdou proti YouTube

Nový portál by neměl jít proti YouTube. Nebude tvořit ani satelitní weby, ale půjde o klasické internetové podnikání v oblasti videa a sdílení videa. Vylepšení, respektive nový koncept by měl podle zdrojů blízkých zakladatelům nového projektu obsahovat řadu sociálních prvků a kooperaci mezi uživateli. Nová platforma pro video by měla být spuštěna v řádu několika málo týdnů. Můžeme se tedy těšit na nový portál, který bude možná novým fenoménem. Spoluzakladatel YouTube totiž má spoustu nápadů, které určitě bude rád aplikovat v této nové platformě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *