Nový Google Chrome 25 s ovládání hlasem

Přichází nový Google Chrome s pořadovým číslem 25 s celou řadou novinek, které určitě uspokojí jeho uživatele. Jde o jeden z nejrychlejších prohlížečů www stránek, který kdy byl vytvořen. Jak uvádí samotní autoři Google Chrome, nová verze oblíbeného prohlížeče má zcela zásadní novinku v rozhraní Web Speech API.

Logo google chrome

Obsah

Google se vytáhl

Google představil novinku Google Chrome 25 s rozhraním Web Speech API. To by mělo být zcela zásadní rozhraní pro ovládání webových aplikací. Co se nejbližší budoucnosti týče, Google sází právě na Web Speech API, které bude možné ovládat pouze hlasovými povely.

Mluvte na svůj počítač

Díky Web Speech API bude skutečně možné dávat příkazy webovému prohlížeči pomocí řeči a hlasových povelů. Zajímavá tak může být tvorba eshopu, kdy budete tvořit web podle toku svých myšlenek. To je zatím ale hudba vzdálené budoucnosti. Zatím jde o novinku, která má ale naplánovanou pěknou budoucnost.

Parametry Google Chrome 25

Web Speech API je pod patronací W3C a prakticky spadá pod moderní pojetí webu.

. Nyní mohou vývojáři aplikací a webových stránek jednoduše přidat ke standardním povelům prostřednictvím klávesnice a myši i povely hlasové. Díky hlasovému ovládání si mohou zakládat lidé daleko snadněji i satelitní weby, které slouží jako podpora hlavní webové prezentaci.

Podpora jazyků v Google Chrome 25

Google nabídl podporu celé řady jazyků včetně češtiny, takže je možné diktovat jednoduché texty i v českém jazyce. Jde o výrazný průlom v tomto segmentu, takže už je možné i česky mluvící programy využívat v běžném životě. Ovládání hlasem už nebude pouze drahou záležitostí, kterou si například handicapovaní nemohli dovolit a byli odkázáni na dary a sbírky. Dnes bude možné ovládat počítač pomocí hlasu opravdu pro každého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *