Deskové hry stále o krok před počítači

Ač se to někomu může zdát nepravděpodobné, stále je v popředí zájmu a nákupů celá řada deskových her, které útočí na počítačové programy. Jde o to, že i době počítačů, mobilů, tabletů a dalšcíh moderních zařízení je zájem v České republice o poznávací, vzdělávací a jazykové hry. Není to nic nezajímavého. Spojení mezilidské interakce, rodiny a kamarádů totiž vždy dělá lepší zábavu, než osamocené hraní nějakých her na satelitním webu. Není nezajímavé, že i klasické starší hry z roku 2011 či 2012 jsou v dnešním pohledu inovovány a nabízeny třeba s nějakým dalším rozkostkyšířením.

Jaké hry frčí

Nejžádanější jsou i na internetu hledané Osadníci z Katanu, které jsou následovány Activitami. Třetí nejhledanější hra na českém internetu je Ubongo. Jde o představitele všech tří základních herních prvků, kdy se ve hrách snoubí strategie, fantazie a náhoda. A i díky tomu může vyhrát i malé dítě nad svým rodičem, což dodává těmto hrám nový rozměr a zábavu.

Šachy nikdo nehraje

Složitější je to ale u logických her. Například klasické šachy jdou svou hratelností do pozadí. Mnoho lidí dnes ani neumí a nechce umět šachy hrát a to je pak problém i pro prodejce této nádherné hry. V kontrastu s tím je pak Člověče nezlob se, kterého se stále prodávají statisíce kusů a asi nikdy nikoho neomrzí. Je vhodné jak pro malé děti, které díky této hře tráví s rodiči více času. Moderní technologie tak stále nevítězí nad klasickým pojetím hraní a her. Satelitní weby, které podporují i klasické deskové hry dokážou porážet klasické počítačové hry, které mají proti deskovým hrám celou řadu nevýhod. Jazykové vybavení například angličtina je totiž často limitujícím faktorem, proč raději hrát české deskové hry než anglickou střílečku na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *